previous arrow
next arrow
Slider

Balvu Novada muzejs

Balvu Novada muzejs atrodas Balvu muižas apbūves teritorijā - rekonstruētajā muižas klētī, kur vēstures elpa mijas ar jaunām vēsmām - līdzās pastāv muižas ļaužu būvētās pagraba velves un izstāžu zāles ar jumta logiem; senatnīgas klēts durvis, kas darinātas no 200 gadus veca koka un vietējo meistaru gatavotas mēbeles; izstādes, kas stāsta par novada senatni, un jauno mākslinieku skatījums uz dzīvi.

Kopš 2014. gada 30. septembra Balvu novada muzejā apmeklētājiem ir iespēja iepazīties ar Igaunijas – Latvijas – Krievijas Pārrobežu sadarbības programmas atbalstītā projekta ietvaros izveidoto Ziemeļlatgales nemateriālā kultūras mantojuma digitālo ekspozīciju.

Piecās muzeja ekspozīciju zālēs mūsdienīgos izteiksmes veidos un valodā tiek atspoguļota tradicionālā mūzika, folklora, paražas, psalmi, Maija dziedājumi, cilvēku prasmes un citas Ziemeļlatgales vērtības. Balvu Novada muzejā sasniegts ilgi lolots mērķis - izveidots mūsdienīgs muzejs, kurā izmantoti dažādi multimediji un inovatīvas tehnoloģijas, lai jaunā ekspozīcija būtu interesanta dažāda vecuma un interešu grupām.


Muzeja interjera elementi (autentiski priekšmeti, eksponāti) ekspozīcijā kombinēti ar moderniem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem un tehnoloģijām - video projekcijām, novatorisku grafisko dizainu un skārienjūtīgo ekrānu programmām. Jaunizveidotā muzeja ekspozīcija atraktīvā veidā iepazīstina ar vēsturisko un kultūras mantojumu un piesaista lielus un mazus apmeklētājus. Tādā veidā tiek nodrošināta mantojuma saglabāšana un tā nodošana nākamajām paaudzēm. 

Muzeja ekspozīcijas projekts realizēts sadarbībā ar uzņēmumu „Dd studio”, kurš jau 13 gadus darbojas dizaina projektu izstrādes un realizācijas jomā un ir guvis starptautisku atzinību, veidojot mūsdienīgas muzeju ekspozīcijas gan Latvijā, gan ārpus tās. 

Sākot ar 2019.gada 1. jūniju izmaiņas Balvu novada cenrādī:
Ieejas maksa muzeja izstāžu un ekspozīciju zālēs
Pieaugušajiem 2,00 EUR
Skolēniem, studentiem, pensionāriem 0,50 EUR
Ģimenes biļete (1-2 pieaugušie ar bērniem līdz 18 gadu vecumam)3,00 EUR

Ieejas maksa uz muzejizglītojošu programmu (katram dalībniekam) 1,00 EUR

Bezmaksas muzeja apmeklējums
Bērniem līdz 6 gadu vecumam (ieskaitot)
Bērnu ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas audzēkņiem
Personām ar īpašām vajadzībām un to pavadītājam
Politiski represētām personāmGrupas (ne mazāk par 10 personām) vadītājiem vai pedagogiem (maksimālais vadītāju skaits - 2)
Balvu novada izglītības iestāžu audzēkņiem (izstāžu un ekspozīciju apskate)
Latvijas muzeju darbiniekiem
ICOM (Starptautiskās muzeju padomes) biedriem
Izstāžu atklāšanas un citu muzeja organizētu bezmaksas pasākumu apmeklētājiem
Trešdienās - bezmaksas apmeklējums visiem!

Izstāžu apmeklējumu laiks:
pirmdiena- slēgts;
otrdiena- piektdiena 10:00- 17:00;
sestdiena 11:00-17:00;
svētdiena- slēgts.
Iepriekš vienojoties muzeja apmeklējums iespējams arī citā laikā.

Muzeja apmeklējums pieejams arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Gida pakalpojumi (ar iepriekšēju pieteikšanos) : muzeja telpās ; pilsēta, muižas apbūve (grupām -  20 EUR, skolēnu grupām 15 EUR).


Konferenču zāles un pagaraba telpu noma.

Tālrunis: 64521430, 28352770
Epasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
www.muzejs.balvi.lv

Adrese: Brīvības iela 46, Balvi
GPS: 57.1308070, 27.2567270