previous arrow
next arrow
Slider

Balvu muižas apbūve, parks un Lāča dārzs

Muižas pils celta 18.gs. beigās, divas reizes nodegusi, atjaunojot ievērojami pārbūvēta un piemērota skolas vajadzībām. Pils ēka ezera krastā piesaista gan iebraucēju, gan pašu balvēniešu uzmanību.

Šobrīd muižas pilī atrodas Balvu Porofesionālā un vispārējā vidusskola. Pils zāle 2.stāvā var lepoties ar vienu no labākajām akustikām Latvijā. Par tradīciju kļuvis Kamermūzikas festivāls, kurš ieskandina muižas pili vasaras otrā pusē. Muižas klētī atrodas Balvu novada muzejs.
Lāča dārzs – kādreizējais muižas augļu dārzs, ko ieskauj lazdu aleja.Dārza vidū – dīķis ar saliņu. Šobrīd te izveidot savdabīgs akmeņu dārzs ar 23 kompozīcijām, ko veido 49 akmeņi. Šeit atrodas arī bērniem pašiem sava rotaļu pilsētiņa un minirampa.

Iecienīta atpūtas vieta ir arī pilsētas parks, pastaigas kurā vairs nav tikai muižnieku privilēģija. Agrāk aiz tā atradušies muižas vārti, kurus rotājis uzraksts “Suņiem un zemniekiem ieeja aizliegta“. Šodien te atrodas brīvdabas estrāde, bez kuras pilsētas kultūras dzīve vasarā būtu grūti iedomājama.

2017. gada 5. augustā parkā atklāt vides objekts "Gaiss", kas ir lielākais vēja stabuļu ansamblis pasaulē. "Gaiss"  veidots kā simbolisks koks, kas reaģējot uz gaisa kustību, ar vēja stabulēm rada mūziku. Vēja zvanu koks sastāv no 324 vēja stabulēm, uz kurām ir attēloti visu Latgales novadu ģerboņi un kuru ieskandina 48 vēja zvani. Vides objekta autors ir arhitekts Didzis Jaunzems.

Tālrunis: 64521430, 28352770 ,
E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Adrese: Brīvības iela 46, 47, 52 Balvi
GPS: 57.1320873,  27.2576165

gaiss 3 maz