previous arrow
next arrow
Slider

Iespēja atpūsties un relaksēties pirtiņā "Elkšņi", baudot latviskos pirts rituālus kopā ar pirtnieci Arnitu Melbergu. Sildīšanās un pēršanās ar pirtsslotām, augu skrubji un maskas, kāju vanniņas un zāļu tējas. Pēc pēriena – veldze dīķī. Pirts tā ir svētnīca miesai, garam un dvēselei.
Piedāvājumā arī izglītojošā programma par augu spēku un to izmantošanu savai labsajūtai, kā arī saimnieces mājražojumu (augu sīrupi, maize) degustācija un iegāde.

”Ičas apmetnes” ciems atrodas Balvu novada Bērzpils pagastā. Ičas apmetne – sena dzīvesvieta, tā atrodas Ičas upes krastos. Apmetne atklāta 1937. gadā. Tā bijusi apdzīvota neolītā (4500 - 1500 pr.Kr.) un bronzas laikmetā (1500 - 500 pr.Kr.). Apmetnē dzīvojuši amatnieki, zvejnieki.... un viņu senās prasmes tiek liktas lietā arī šodien. ''Ičas apmetnes ciema'' iedzīvotāji piedāvā ceļojumu caur šodienu uz pagātni.

Briežuciema amatu meistaru ciems ir vieta, kur tiek kopti un godāti senie amati.
Briežuciema amata meistaru ciems aicina apmeklēt ''Kronīšu'' mājas, kur Vija un Jāzeps Jermacāni pārādīs, kā cep garšīgu maizi maizes krāsnī, nobaudīsiet siltu maizīti, garšīgu uz ugunskura vārītu zupu. Jūs gaida patīkama , jautra atmosfēra viesmīlīgo saimnieku kompānijā.
"'Bilgu'' mājās saimniece Biruta piedāvā atpūtu pie dabas, smaržīgu zaļu tēju un sieru. Var apskatīt saimnieka Oļģeta medību trofejas.
''Dzintaru"' mājās pie Jāņa Kaša ģimenes varēsiet vērot un paši piedalīties alus brūvēšanas procesā.
Paklausīties un līdzi padziedāt latviešu tautas dziesmas aicina folkloras kopa ''Soldanī'', viņi Jums iemācīs arī etnogrāfiskās dejas un rotaļas.
Audēju darbnīcā varēsiet pamēģināt aust krāsainas segas, dzirdēsiet stāstījumu par aušanas tradīcijām un prasmēm, apskatīt un iegādāties Briežuciema audēju un rodarbnieču darbus.

Senākas un jaunākas spēles un rotaļas Briežuciemā.

Iespēja izspēlēt rotaļas un spēles, kas tikušas spēlētas Briežuciema apkaimē 20. un 21. gadsimtā – senās gadskārtu spēles, rotaļas un spēles ar skriešanu, kā arī galda spēles, kuras bija populāras 20.gs.beigās un šodienas modernās spēles. Iespēja izdejot un izdziedāt rotaļdejas, noklausīties stāstījumu par spēlēm, rotaļām un rotaļdejām, to nozīmi un vietu sabiedrībā.

Apmeklējot alus darītāja Daiņa Rakstiņa sētu, Jūs tiksiet iepazīstinās ar īsta Latgales alus darīšanas procesu un tradīcijām pēc sentēvu metodēm. Būs iespēja nodegustēt saimnieka brūvējumu.
D.Rakstiņš ar alus darīšanu  nodarbojas vairāku gadu garumā un viņa pašbrūvētais alus aizceļo uz dažādām tuvām un tālākām vietām Latgalē, piedaloties novadu svētkos un tirdziņos.
Apmeklējums iepriekš jāpiesaka.

Tālrunis: 26452844
Adrese: Stacijas iela 4, Bērzpilī. Bērzpils pagasts

GPS: 56.8542165, 27.0855603

Briezuciema ausanas darbnAušanas darbnīcā ir iespēja katram noaust pašam savu krāšņu lupatu deķīti īstās stellēs! Te tiksiet iepazīstināti ar aušanas aprīkojumu, aušanas tehniku un materiāliem, kā arī  apskatīt un iegādāties vietējo audēju un rokdarbnieču darbus.

Pēc iepriekšēja pasūtīja, piedāvājam iegādāties:

  • košus lupatu deķus no dažādiem materiāliem,
  • spilventiņus, sedziņas, somas un citus aksesuārus,
  • visdažādākos rokdarbus.

Pēc senajām maizes krāšņu mūrniecības tradīcijām nesen mūrētajā maizes krāsnī saimnieki "Kronīšu" mājās piedāvā izcept garšīgu baltmaizi.Redzēsiet maizes cepšanas procesu no iejavas iejaukšanas līdz gatavam kukulītim, paši varēsiet iemēģināt roku maizes tapšanas procesā un pēc tam arī silto klaipiņu nogaršot.

Darba laiks: pēc pieteikuma

Tālrunis: 26133911, 26317773
Epasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

Adrese: „Kronīši’’ Briežuciema pagasts
GPS:56.9843418, 27.6368928


Kopā ar Briežuciema jauniešu folkloras kopas dalībniekiem varēsiet izdejot senās etnogrāfiskās dejas, iemācīties deju soļus un rotaļdejas.

Darba laiks: pēc pieteikuma

Tālrunis: 25444621
E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Adrese: Briežuciems, Briežuciema pagasts
GPS: 56.9616684, 27.5933223

1 lapa no 2