previous arrow
next arrow
Slider

Balvu Novada muzejā oktobrī - vēstures mēnesis

BNM oktobrisBalvu Novada muzejā oktobrī piedāvā tematiskās muzejpedagoģiskās programmas un izstādes:

“Cik mana Latvija skaista!”
Programma - patriotisko jūtu stiprināšanai, par Latviju un tās dabas skaistumu, kā arī ieskats Latvijas vēsturē un nozīmīgākajos mūsu valsts notikumos. Programmu vada Astra Ločmele – Ambarova. m.t.25613565

“Sapņu un jaunības pilsēta!"
Prezentācija par Balviem no dziļas senatnes līdz pat mūsdienām. Cik sen un kas agrāk ir dzīvojuši tagadējā Balvu pilsētas teritorijā, kā tā pamazām kļuvusi par apdzīvotu vietu un vienu no skaistākajām mazpilsētām Latvijā? Nodarbību vada Astra Ločmele – Ambarova, m.t.25613565

 

"LVA dokumenti par 1949.gada 25.marta deportāciju Viļakas apriņķī"
Prezentācija ar dokumentu izrakstiem, darba lapas. Nodarbību vada Irēna Šaicāne, tālr. 28736122

"Jauniešu nacionālā pretošanās padomju režīmam pēckara gados”
Prezentācija ar dokumentu izrakstiem, darba lapas. Programmu vada Irēna Šaicāne, tālr. 28736122

"Sports Ziemeļlatgalē: ceļš līdz Olimpiskajai medaļai"
Prezentācija, saruna, jautājumi. Programmu vada Irēna Šaicāne, tālr. 28736122

"Latgales Partizānu pulks"
Prezentācija. Nodarbību vada Irēna Šaicāne, tālr. 28736122 vai Ruta Akmentiņa tālr. 64521430

Līdz 28. oktobrim Ulda Zeidmana diorāmu un vinješu izstāde "Miniatūrā pasaule''. Izstādē ietvertas gandrīz simts miniatūras ainiņas, kas atspoguļo dažādus vēsturiskus notikumus, ļaujot ielūkoties antīkās pasaules, viduslaiku, 17.-18. gadsimta, Napoleona laiku un Otrā pasaules kara ainās.

No 10. līdz 28. oktobrim Latgales Kultūrvēstures muzeja Pirmā Latgales kongresa 100-gadei veltīta ceļojošā izstāde "Pāri slieksnim".
1917.gada 9.-10.maijā (pēc vecā stila 26.-27.aprīlī) Rēzeknē notika Pirmais Latgales kongress, kurā tika pieņemts lēmums par Latgales atdalīšanos no Vitebskas guberņas un apvienošanos ar pārējiem Latvijas novadiem. Šis lēmums bija izšķirošais turpmākajiem notikumiem, kad 1918.gada 18.novembrī  tika proklamēta Latvijas Republika.
Atzīmējot Pirmā Latgales kongresa 100. gadadienu, Latgales Kultūrvēstures muzejs piedāvā ceļojošo izstādi “Pāri slieksnim”. Katrai mājai ir pamati un slieksnis. Slieksnis ir arī nozīmīga katras mājas sastāvdaļa. Pieņemot, ka Latvijas zeme (vēsturiskie 3 novadi) ir šīs mājas pamati, tad 1917. gada Pirmais Latgales kongress ir kā slieksnis, kurš jāpārkāpj, lai tiktu mājā – Latvijā.
Ceļojošā izstāde sastāv no sešiem divpusēji skatāmiem stendiem. Vienā stenda pusē izvietota informācija, kas atklāj dažādus vēstures avotus, faktus un notikumus. Otra puse veidota izglītojoša - ar iespēju skolēniem skolotāja vadībā diskutēt par vēstures notikumiem.

Atnāc un ielūkojies vēsturē!

Uz programmām nepieciešams iepriekš pieteikties pa norādītajiem tālruņiem!

Balvu Novada muzeja adrese : Brīvības iela 46, Balvi.
T. 64521430, 28352770
E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.