previous arrow
next arrow
Slider

Starptautiskais kultūras festivāls Ziemeļlatgalē "Ļipa kust"

No 22. līdz 26. augustam Ziemeļlatgalē notiks pirmais Starptautiskais deju festivāls "Ļipa kust", kurā piedalīsies folkloras kopas no Latvijas, Lietuvas, Rumānijas un Slovākijas, daņu vakaros, meistarklasēs un koncertos parādot Eirorpas tradicionālo deju daudzveidību.

Pirmajā Starptautiskajā festivālā "Ļipa kust”, kas notiks Viļakas un Baltinavas novados, piedalīsies tradicionālās mūzikas klubs “Vešeta” no Lietuvas, folkloras kopa “Doina Rebrei” no Rumānijas, folkloras kopa “Dubrava” no Slovākijas,kā arī etno kompānija “Zeidi”, folkloras kopas “Egle” un “Rekavas dzintars”, tāpat arī festivāla idejas autori – folkloras kopa “Upīte”. Festivāla mērķis ir popularizēt tradicionālās dejas un to dažādību, aicinot interesēties par vietējo un citu valstu folkloru, kā arī tradicionālās kultūras norisēs arvien vairāk iesaistīt vietējo sabiedrību.
Festivāla programmā piecu dienu garumā iecerētas gan publiskas aktivitātes, gan pasākumi tikai festivāla dalībniekiem. Ikviens interesents būs gaidīts daņču vakarā Balkanu dabas parkā (Viļakas novada Šķilbēnu pagastā) 22. augustā, vakstu prezentāciju pasākumā Upītes Tautas namā 23. augustā, rumāņu, slovāku, lietuviešu un latviešu daņču meistarklasēs Balkanu dabas parkā un folkloras kopu koncertos Baltinavā, Rekovā un Medņevā 24. augustā, kā arī festivāka noslēguma koncertā Upītē 25. augustā.

Starptautuskais folkloras festivāls "Ļipa kust" šogad būs arī daļa no  Upītes ciema svētkiem "Svātki Upītie", kur paralēli festivālam notiks arī Latvijas teātru viesizrādes Upītē - 20. augustā Latvijas Nacionālā teātra izrāde "Zēns", bet 26. augustā Dirty Deal Teatro izrāde "Baltā grāmata". Upītes svētku noslēgumā - tradicionālā nakts trase ar uzdevumiem un pārsteigumiem, kā arī grupas "Unknown Artist" koncert-balle.

Folkloras festivālu rīko biedrība “Upītes jauniešu folkloras kopa” un Nemateriālās kultūras mantojuma centrs "Upīte", atbalsta Viļakas novada dome un Baltinavas novada dome. Festivāls "Ļipa kust" tiek īstenots  Valsts kultūrkapitāla mērķprogrammā "Latvijai-100".