previous arrow
next arrow
Slider

Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē! 18.-19. februārī


Šoziem Balvu, Viļakas, Kārsavas, Rugāju un Baltinavas novados īpaša 2 dienu pasākumu programma „Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē” 18. un 19. februārī. Lai katram Ziemeļlatgales apceļotājam ir vieglāk piemeklēt sev sirdij tīkamāko, aktivitātes ir iedalītas 3 virzienos- Dari, baudi, atpūties.


Tiem Latvijas apceļotājiem, kam pašiem patīk iesaistīties visos procesos šajā februāra nedēļas nogalē tiek piedāvātas vairākas aktivitātes sadaļā DARI. Sestdienas rīta cēlienu varēs pavadīt izzinot tirgus tradīcijas Baltinavā un iepērkot vietējos lauku labumus, pēc pusdienām Briežuciema aušanas darbnīcā varēs piedalīties vaska sveču liešanas darbnīcā vai Balvu bērnu un jauniešu centra pagalmā kopā ar citām ģimenēm aktīvi un atraktīvi pavadīt sestdienu. Sestdien Baltinavas muzejā ciemiņi ir aicināti uz siltu tēju un sveču liešanas noslēpumu meistardarbnīcu.


Īpaši izmeklētas ziemas brīvdienas tiek piedāvātas baudītājiem- sadaļā BAUDI. Sestdienas rītā briežu dārzs „Mežsētas”* vērs savas durvis apmeklētājiem, lai varētu vērot cēlos dzīvniekus un izzināt to ikdienas ritumu (ekskursija 3 eur/pers.). Ruskulovā trušu saimniecības „Stirnas”* saimnieki izstāstīs Ruskulovas muižas noslēpumus, ļaus ielūkoties trušu dzīvē ziemā un cienās ar gardu trušu zupu svaigā gaisā. Ziemas pirts rituālus* varēs baudīt gan sestdien, gan svētdien kopā ar pirtnieci Arnitu Melbergu Balvos un paliekot pa nakti viesu mājā „Paradīzes”, saimnieki jūs īpaši palutinās ar pirti un pirts kubulu vai vizināšanos ar kvadraciklu*. Savukārt Malnavas „Dzīļu” saimniece Aina Barsukova aicina svētdienā nesteidzīgi izbaudīt ziemas vēlās brokastis*, kas izskanēs skaistas mūzikas pavadījumā.

Aktīvās atpūtas mīļotāji tiek aicināti iebrist Ziemeļlatgales dabā sadaļā ATPŪTIES. Kārtīgai rīta pastaigai, iepazīstot mežu ziemā un Latvijas dabas vērtības, var pievienoties dabas parkā „Numernes valnis” kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem vai arī Žīguros kopā ar Annu Āzi meistarklasē „Mežs ziemas miegā”, kas tiek rīkota projekta „Loba doba Zīmeļlatgolā jeb atklāj dabas pētnieku sevī” ietvaros. Zirgu sētā „Kapulejas” brīvdienās notiks vizināšanās ar kamanām* un ziemas izjādes zirga mugurā*, savukārt dabas parkā „Balkanu kalni” slēpotgribētāji sestdien un svētdien ir aicināti baudīt ziemas priekus gleznainajās distanču slēpošanas trasēs.

*Atsevišķas aktivitātes - pirts rituāli, piedāvājums viesu namā "Paradīzes", vēlās brokastis, ekskursija briežu dārzā, vizināšanās kamanās zirgu sētā "Kapulejas" -  par papildus maksu vai ziedojumu!

PROGRAMMA BALVU NOVADĀ


Pilna pasākuma programma visos novados ir skatāma ŠEIT.

IZMAIŅAS programmā Baltinavas novadā:
P.Keiša grāmatas prezentācija - atcelta!
Sveču darbnīca pārcelta uz sestdienu 18.02.