previous arrow
next arrow
Slider

Lauku labumu tirdziņš un Ziemeļlatgales amatu meistaru parāde 14. maijā

14.maijā Balvos, laukumā pie Balvu Kultūras un atpūtas centra notiks tradicionālais lauku labumu tirdziņš, kura ietvaros katru mēnesi no maija līdz pat oktobrim aicinām ikvienu iepazīt dažādu jomu Ziemeļlatgales amatu meistarus un tradīciju pratējus.

Šajā tirdziņā no plkst. 10 aicinām uz jostu aušanas un rotaļlietu izgatavošanas no filca un dzijas meistardarbnīcām, ko piedāvās čaklās Briežuciema audēju darbnīcas dalībnieces, savukārt Briežuciema etnogrāfiskais ansamblis skandinās latgaliešu tautas dziesmas.

Aicinām ikvienu apmeklēt tirdziņu, lai jauki pavadītu sestdienas rītu un iegādātos dažādus lauku labumus, stādus un amatniecības izstrādājumus no zemniekiem, mājražotājiem un amatu meistariem.


Tirdziņā piedalīties aicinām vietējos zemniekus, amatniekus un mājražotājus!Tirgotājiem pieteikšanās obligāta (līdz 12. maijam) Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrā: rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot 26461435, 29272948.

Amatu meistardarbnīcas tiek rīkotas projekta “Ziemeļlatgales amatu meistaru parāde”ietvaros, kas tiek finansēts no Valsts kultūrkapitāla fonda a/s “Latvijas valsts meži” finansētās mērķprogrammas “Latvijas valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma 2016”.

Projekta mērķis – ar amatnieku meistardarbnīcām lauku labumu tirdziņos apmeklētājiem radīt interesi un nodot senās amatu prasmes tālāk sabiedrībai, akcentējot to kultūrvēsturisko nozīmi Ziemeļlatgales nacionālās identitātes saglabāšanā un tūristu piesaistē.