previous arrow
next arrow
Slider

Zviedrijas dienas Balvos

23.aprīlī Zviedrijas vēstniecība sadarbībā ar Zviedrijas Institūtu un Balvu novada pašvaldību rīko Zviedrijas dienas Balvos, kuras atklās Zviedrijas vēstnieks Rīgā Henriks Landerholms.
Vizītes laikā vēstnieks tiksies ar Balvu novada domes priekšsēdētāju Andri Kazinovski, Balvu Valsts ģimnāzijā uzstāsies ar lekciju par Zviedrijas ģimenes modeli. Tāpat delegācija apmeklēs PA „Ziemeļlatgales Biznesa un tūrisma centru”, SIA „Eko Fabrika” un SIA „Kalna Nami”.
Zviedru dienu ietvaros būs iespēja apskatīt trīs izstādes: „Dzīves puzle”, „Klimata pārmaiņas” un „Zviedrija no Putna lidojuma”. Zviedrijas filmu festivāla laikā tiks rādīta filma „Ceļa gals” un būs iespēja satikt filmas režisori Maudu Nikanderi.
Šīs būs jau otrās Zviedru dienas. Jelgavā 17.martā tika atklātas pirmās.

Pasākumu laiki:
Plkst. 12:00 Izstādes „Klimata pārmaiņas” atklāšana Balvu Profesionālajā un vispārizglītojošajā vidusskolā, Vidzemes iela 26. Izstādes ietvaros Zviedrijas un Latvijas animatori piedāvā gan izklaidējošus, gan brīdinošus zīmējumus par klimata pārmaiņām. Satīrs un humors tiek miksēts, lai uzsvērtu nepieciešamību nopietnāka attiekties pret klimata pārmaiņu jautājumu.

Plkst.14:00 Izstādes „Dzīves puzle” atklāšana Balvu Valsts ģimnāzijā. Zviedrijas vēstnieks Rīgā Henriks Landerholms uzstāsies ar lekciju par Zviedru ģimenes modeli, Dārza iela 2. „Dzīves puzle” ir izstāde par ģimenes modeļiem. Tā atspoguļo izaicinājumus, kas rodas apvienojot ģimenes dzīvi, karjeru, ikdienas dzīvi un ekonomiku, kā arī tieksmi pēc vienlīdzības. Kas var tikt darīts no sabiedrības un indivīdu puses?

Plkst.15:00 Izstādes „Zviedrija no Putna lidojuma” atklāšana, Vidzemes iela 2B. Šajā izstādē Zviedru/Krievu izcelsmes fotogrāfs Dmitrijs Karpenko prezentē 50 iespaidīgas fotogrāfijas, kas ir uzņemtas Stokholmā un Malaren ezera tuvumā. Bildes viņš uzņēma no pašam piederošā Cessna lidaparāta.

Plkst.17:30 Zviedru filmu festivāla atklāšana Balvos, rādot dokumentālo filmu „Ceļa gals” Balvu Novada muzejā, Brīvības ielā 46. Filmas režisore ir Mauda Nikadera, kas filmē sievieti vārdā Daina, kura dzīvo Latgalē. Daina dzīvo 3km attālumā no tuvākā ceļa, bez elektrības vai tekoša ūdens. Dainai ir divi pieauguši bērni, abi ir imigrējuši uz Eiropas valstīm. Daina ir pilnīgi atkarīga no sevis, lai nodrošinātu savu izdzīvošanu.