previous arrow
next arrow
Slider

Jaunumi Balvu novada tūrisma piedāvājumā 2015. gadā


 
Viesojoties Balvu pusē, aicinām iepazīt vairākus jaunus piedāvājumus - mūsdienīgu un aizraujošu muzeja ekspozīciju par Ziemeļlatgales kultūrvidi un vērtībām, Briežuciemā un Bērzpilī jūs laipni sagaidīs vietējie ļaudis un rosinās izzināt senus amatus un lauku vidu Latgales tematiskajos ciemos,  bet nesteidzīgu atpūtu dabā piedāvā jaunas brīvdienu mājas pie Pērkonu ezera un citviet.

Ziemeļlatgales nemateriālā kultūras mantojuma ekspozīcija
Balvu novada muzejā apmeklētājiem ir iespēja iepazīties ar Ziemeļlatgales nemateriālā kultūras mantojuma digitālo ekspozīciju.
Piecās muzeja ekspozīciju zālēs mūsdienīgos izteiksmes veidos un valodā tiek atspoguļota tradicionālā mūzika, folklora, paražas, psalmi, Maija dziedājumi, cilvēku prasmes un citas Ziemeļlatgales vērtības. Balvu Novada muzejā sasniegts ilgi lolots mērķis - izveidots mūsdienīgs muzejs, kurā izmantoti dažādi multimediji un inovatīvas tehnoloģijas, lai jaunā ekspozīcija būtu interesanta dažāda vecuma un interešu grupām.
Muzeja interjera elementi (autentiski priekšmeti, eksponāti) ekspozīcijā kombinēti ar moderniem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem un tehnoloģijām - video projekcijām, novatorisku grafisko dizainu un skārienjūtīgo ekrānu programmām. Jaunizveidotā muzeja ekspozīcija atraktīvā veidā iepazīstina ar vēsturisko un kultūras mantojumu un piesaista lielus un mazus apmeklētājus.
Muzeja ekspozīcijas projekts realizēts sadarbībā ar uzņēmumu „Dd studio”, kurš jau 13 gadus darbojas dizaina projektu izstrādes un realizācijas jomā un ir guvis starptautisku atzinību, veidojot mūsdienīgas muzeju ekspozīcijas gan Latvijā, gan ārpus tās.
Adrese: Brīvības iela 46, Balvi
Kontakti: 64521430, 28352770, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., www.muzejs.balvi.lv


Briežuciema amatu meistaru ciems ir vieta Balvu novada Briežuciema pagastā, kur tiek kopti un godāti senie amati. 
Briežuciema „Kronīšu” mājās tiek cepta kviešu un rudzu maize pēc sentēvu metodēm īstā lauku krāsnī no tīriem, zemnieku saimniecībā audzētiem graudiem. Var iemēģināt prasmi ar savām rokām samīcīt mīklu, ar maizes lāpstu ielikt krāsnī kukuļus, lai sagaidītu tos atpakaļ karstus, smaržīgus un brīnumgardus. Maizīti var nogaršot kopā ar tēju vai pienu, kā arī nopirkt kādu kukuli līdzņemšanai. Kronīšu mājas piedāvā atpūsties īstā lauku vidē, vārot uz ugunskura zupu un to baudot.
Savukārt, Punduru ģimene aicina pie sevis nogaršot mājās sietu ekoloģiski tīru sieru, pašu vāktas zāļu tējas. Baudīt atpūtu pie ugunskura, peldēties dīķi un apskatīt saimnieka medību trofeju kolekciju. Vasarā var sasiet pirtsslotas, sapīt vainadziņus dabiskā pļavā un klausīties saimnieku stāstījumu par tējām , dabu un dzīvi laukos.
Amatu meistaru ciemā ir spēcīgas aušana tradīcijas. Briežuciema audējas ieguvušas atzinību, piedalījušās tūrisma izstādēs, tirdziņos. Viņu austie lupatu deķīši, grīdsegas, somas, sedziņas un citi izstrādājumi ir gaumīga un noderīga dāvana, labs prezentācijas materiāls. Darbnīcā var ne tikai iegādāties un pasūtīt preci, bet arī ciemiņi paši var iemēģināt roku aušanas mākā, paklausīties stāstījumu. Aušanas darbnīcas apmeklējumu var savienot ar folkloras kopas ‘’Soldanī’’ muzikāliem priekšnesumiem un dančiem.
Briežuciema alus darītājs Jānis Kašs aicina ciemos uz “Dzintaru” mājām - apskatīt kā gatavo latgaļu alu, nobaudīt šo gardo un veselīgo dzērienu un iepazīties tuvāk ar alus vēsturi. Apmeklētāji var piedalīties alus darīšanas procesā, sākot no dabīgām izejvielām, līdz gatavam produktam, un klausīties stāstījumu par alus tradīcijām un degustēt jau gatavu produktu. Kā arī var apskatīt aprīkojumu, kurā dara alu. Ir lieliska iespēja izmēģināt pašiem pamalt graudus (iesalu) vecajās akmens roku dzirnavās.
Lūdzam savu ierašanos saskaņot iepriekš!
Adrese: Balvu novads, Briežuciema pagasts
Kontaktpersona: Zita Mežale, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., T. 25444621


”Ičas apmetnes” ciems atrodas Balvu novada Bērzpils pagastā. Ičas apmetne – sena dzīvesvieta, tā atrodas Ičas upes krastos. Apmetne atklāta 1937. gadā. Tā bijusi apdzīvota neolītā (4500 - 1500 pr.Kr.) un bronzas laikmetā (1500 - 500 pr.Kr.). Apmetnē dzīvojuši amatnieki, zvejnieki.... un viņu senās prasmes tiek liktas lietā arī šodien. ''Ičas apmetnes ciema'' iedzīvotāji piedāvā ceļojumu caur šodienu uz pagātni.
Ičas apmetnes ciemā tiek piedāvātas audēju, maizes cepšanas un gleznošanas meistardarbnīcas, kā arī apmeklēt Bēržu Svētās Annas Romas katoļu baznīcu un noslēgumā atpūsties Ičas upes krastā, vārīt zivju zupu un dzirdēt stāstus par senajām apmetnēm. Ir piedāvājums arī laivot pa Ičas upi un pārlaist nakti ar gulēšanu sienā, mājās pie Ičas upes. 
Lūdzam savu ierašanos saskaņot iepriekš!
Adrese: Balvu novads, Bērzpils pagasts, Bērzpils
Kontaktpersonas: Biruta Bogdane, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., t.20223100, Anna Kriviša,
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., t. 27872031


Tūrisma maršruts “Atver muzeju vārtus!”
Latgales plānošanas reģions aicina Tevi atvērt Latgales, Polockas (Baltkrievija) un Utenas (Lietuva) muzeju vārtus un iepazīt kultūrvēsturiskā mantojuma vērtības, ko saudzīgi glabā visu triju valstu pierobežas reģionu muzeji! Tieši muzeji ir vieta, kas mūs sirsnīgi aicina ne vien izzināt savas valsts vēsturi, apzināt savas saknes un identitāti, bet arī labāk iepazīt kaimiņus!
Maršruts:Rugāji – Balvi – Susāju pagasts – Viļaka – Upīte – Baltinava – Ludza – Bērzgale – Rēzekne – Sakstagals – Viļāni – Malta – Preiļi – Vārkava – Naujene – Polocka – Daugavpils – Utena.
Maršruta detalizēts apraksts http://latgale.lv/lv/regionalie_projekti/museum_gateway/atver_muzeja_vartus
Par maršrutā ietvertajiem muzejiem vairāk skatiet šeit.

Jaunas naktsmītes un iespējas nesteidzīgai atpūtai dabā

Brīvdienu māja “Līgokrasts”
Brīvdienu māja atrodas Pērkonu ezera krastā, dažu minūšu braucienā no Balvu pilsētas. Šeit varēsiet baudīt mierpilnu atpūtu lauku klusumā un dabā vai arī rīkot nelielas svinības vai seminārus (līdz 30 pers.). Brīvdienu mājā ir 10 gultasvietas (divvietīgi un vienvietīgi numuri; iespējamas papildvietas), pirts, pagalmā - grilmāja, bērnu rotaļu laukums, kā arī peldvieta Pērkonu ezerā.
Adrese: "Līgokrasts", Krasnogorka, Kubulu pagasts, GPS: 57.1454462, 27.3025028
Tālrunis: 26568881, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.Brīvdienu namiņš “Dvīņumājas”
Atpūta romantiskā guļbūves brīvdienu namiņā Pērkonu ezera krastā 3 km no Balviem. Pieejamas 7 gultasvietas, pirts, kā arī inventārs makšķerēšanai, peldvieta ezerā, grils maltītēm brīvā dabā. Visapkārt daba ar ziedu pļavu, savvaļas dzīvniekiem un putniem! Kaimiņos - dažādi lauku labumi!
Adrese: "Dvīņumājas', Elkšņeva, Bērzkalnes pagasts, GPS: 57.1479451, 27.3240732. Tālrunis: 29106646, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

Brīvdienu māja “Līcītis”
Lauku miers un aktīva atpūta Ičas upes krastā! Piedāvājumā – naktsmītne (līdz 20 pers.), telpa pasākumiem (līdz 50 pers.), pirts, aktīvai atpūta – izbraucieni ar laivām pa Ičas upi, makšķerēšana, izjādes ar zirgu, kā arī ekskursijas tuvākās apkārtnes tūrisma objektos.
Piemājas saimniecībā tiek piedāvāta iespēja degustēt pašu sieto sieru, mājās darītu iesala dzērienu vai alu.
Adrese: “Viškuļi”, Bērzpils pagasts, GPS: 56.8127423, 27.1311840. Tālrunis: 26590367, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Balvu Valsts ģimnāzijas dienesta viesnīca
Naktsmītne Balvu pilsētas centrā, tikai dažu minūšu gājienā no autoostas: izdevīga atrašanās vieta pilsētas zaļajā zonā; iespējams novietot automašīnu drošā stāvlaukumā; internāta teritorijā atrodas peldbaseins un kafejnīca, atjaunots futbola laukums un stadions; neierobežotas interneta un telekomunikāciju iespējas.
41 gultasvieta (ar papildvietām 46), 2vietīgas, 3-vietīgas, 4-vietīgas un 5-vietīgas istabas. Cena - 7.26 EUR/personai.
Adrese: Dārza iela 2, Balvi, GPS: 57.1324536, 27.2759819. Tālrunis: 28351941, 26160043