previous arrow
next arrow
Slider

Viesmīlīgie latgalieši aicina iepazīt Latgales reģiona tūrisma piedāvājumu izstādē “Balttour 2015”

22. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus "Balttour 2015" notiks no 6. līdz 8. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, kurā savu tūrismu piedāvājumu vienotā stendā prezentēs arī Latgales reģiona novadi.

Tūrisma izstādes-gadatirgus „Balttour 2015” tematiskajā hallē „Apceļo Latviju!” būs iespēja iepazīties ar visu Latvijas reģionu tūrisma piedāvājumiem. Pateicoties Latgales Plānošanas reģiona un Latgales Reģiona attīstības aģentūras mērķtiecīgam darbam, kā arī Latgales pašvaldību atbalstam, reģiona stendā tiks ietverts plašs tūrisma piedāvājums, kas pieejams Latgalē – naktsmītnes, apskates objekti, aktīvā tūrisma iespējas u.c..
Starptautiskajā tūrisma gadatirgū “Balttour 2015” Latgales reģions piedalīsies, liekot uzsvaru uz kulinārā mantojuma tēmu, tāpēc īpaši patīkami pārsteigumi gaida gardēžus, kuriem tiks piedāvāti tradicionālie ēdieni un dzērieni no dažādiem Latgales novadiem. Katram izstādes apmeklētājam būs iespēja nogaršot Vijas Kudiņas (Aglonas maizes muzejs) cepto maizi, z/s „Kurmīši” (Krāslavas novads) zāļu tējas, kūpinātās zivis no z/s „Rūķīši” (Rugāju novads), Irēna Koleda (Preiļu novads) piedāvās izstādes apmeklētājiem aveņu un upeņu vīnu, mājas marmelādi, sulas un ievārījumu, savukārt alus darītājs Dainis Rakstiņš būs sarūpējis kādu mucu alus, tāpat izstādes apmeklētājiem būs iespēja nogaršot Latgales sieru, speķi un citus gardumus.
Latgales stendā varēs ne tikai satikt Latgales amatniekus un mājražotājus, bet arī iepazīt tematiskos ciemus, par kuriem paši latgalieši saka: „katrs ciems ir kā krāsains dzīpars kamolā”. Tematiskie ciemi ir kļuvuši par unikālu tūrisma produktu, jo ir neatkārtojami ar savu neparasto savdabību, piedāvājumu gammu un kvalitāti. Balvu novadā ir izveidoti divi tematiskie ciemi – Briežuciema amata meistaru ciems un Ičas apmetnes ciems Bērzpilī, kas arī ar prieku gaida apmeklētājus.

Izstādē ikvienam būs iespēja iepazīties arī ar tūrisma piedāvājumu Balvu novadā – ir sagatavota jauna Balvu novada tūrisma karte, kurā ietverta informācija gan par apskates objektiem Balvu pilsētā, gan par vietām, kurp doties novadā – lauku labumu saimniecības, muzeji un privātkolekcijas, vietas, kur piedāvā izmitināšanas pakalpojumus u.c. Šogad izstādē lielāks uzsvars būs likts uz Balvu Novada muzeja jaunās ekspozīcijas par Ziemeļlatgales nemateriālo kultūras mantojumu reklamēšanu – arī par to ir jauns informatīvs materiāls pastkaršu formātā. Tāpat izstādes apmeklētājiem būs iespēja iegūt informāciju par lielākajiem pasākumiem Balvos šajā gadā, kā arī iepazīties ar jau iepriekš izstrādātajiem tūrisma maršrutiem Latvijas austrumu pierobežā.

Amatnieku un mājražotāju zonā Latgales reģiona stendā piedalīsies Dainis Rakstiņš no Bērzpils ar īstu Latgales mājas alu, z/s “Silaunieki” no Tilžas ar biškopības produkciju un SIA “Eco Fabrika” ar trikotāžas izstrādājumiem.

Sirsnīgi aicinām apmeklēt Latgales stendu (C4/D1, C6/D3) izstādē Balttour “2015” un esiet vienmēr laipni gaidīti Latgalē un Balvu novadā!
Vairāk par izstādi lasiet www.balttour.lv