previous arrow
next arrow
Slider

Latgales tūrisma piedāvājumu prezentē starptautiskajā tūrisma izstādē Nīderlandē

13.janvārī, Nīderlandes pilsētā Utrehtā, sākās starptautiskā tūrisma izstāde “Vakantiebeurs” (tulkojumā – brīvdienu birža), kurā tiek prezentēti Latgales labākie tūrisma piedāvājumi. Uz šo izstādi ir devušies Daugavpils, Rēzeknes un Preiļu tūrisma informācijas centru tūrisma speciālisti. Darbs norisinās Latvijas stendā ar nacionālo tūrisma saukli „Latvia. Best Enjoyed Slowly”.
Tūrisma speciālisti izstādes apmeklētājus informē par pievilcīgākajiem Latgales tūrisma produktiem, aicinot nīderlandiešus arī 2015.gadā Latgali izvēlēties par ceļojuma galamērķi.
13.janvārī, kas izstādes darbā ir tūrisma profesionāļu diena, Latvijas tūrisma stendu apmeklēja Latvijas vēstnieks Nīderlandes Karalistē Māris Klišāns.
Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) informē, saskaņā ar Latvijas tūrisma mārketinga stratēģiju 2010.-2015.gadam Nīderlande ir noteikts kā prioritārs tūrisma tirgus. Lēmums par piedalīšanos starptautiskajā tūrisma izstādē „Vakantiebeurs” tika pieņemts 2013.gadā pēc aptaujas nozarē un diskusijām ar speciālistiem, kuri atzina, ka uz Nīderlandi ir jābrauc ar Latvijas nacionālo stendu.

„Vakantiebeurs” rīkotāji 2013.gadā bija aplēsuši, ka izstādi apmeklē cilvēki, kuri ceļošanai vidēji tērē 3500 eiro gadā un gandrīz 60 % no viņiem interesējas par tūrisma braucieniem uz Eiropas valstīm. Apmēram 35 % saista saule un atpūta pie ūdeņiem, 31 % interesējas par pilsētām un kultūras piedāvājumu, 30 % meklē aktīvu atpūtu un piedzīvojumus, 27 % ceļo ar nakšņošanu kempingos, bet 21 % tūrisma braucienā pārvietojoties dod priekšroku divritenim vai paša kājām. Dati vēsta arī, ka gandrīz 70 % apmeklētāju ienākumu līmenis pusotru reizi pārsniedz vidējos ienākumus valstī vai ir vēl augstāks.
Izstāde turpināsies visu nedēļu un noslēgsies svētdien, 18.janvārī.

Paralēli šai izstādei, 15. janvārī arī Somijas galvaspilsētā Helsinkos sākies starptautiskā tūrisma izstāde „Matka”, kurā arī tiks prezentēti Latgales reģiona tūrisma piedāvājumi.

Dalība šajās izstādēs notiek pateicoties TAVA, Latgales plānošanas reģiona, Latgales reģiona attīstības aģentūras un Latgales pilsētu un novadu pašvaldību finansiālajam atbalstam.