previous arrow
next arrow
Slider

Dzīvās mūzikas grupu festivāls "Savējie 2014"

7. novembrī Balvu novada Kubulu kultūras namā tiks organizēts otrais dzīvās mūzikas grupu festivāls "Savējie 2014" .  Festivāla pamatideja ir sapulcināt Balvu puses grupas, kas spēlē bez fonogrammu palīdzības, neatkarīgi no mūzikas stila. Pirmais festivāls pagāja ļoti aizraujošā un enerģiskā gaisotnē. Aicinājumam atsaucās 9 grupas, kuru dalībnieku mājvieta tobrīd vai kādreiz ir bijuši Balvu un Viļakas novadi. Šogad nedaudz tiek mainīta koncepcija. Nav tik svarīgi, kurā novadā vai pilsētā mūziķi atrodas, bet būtiska ir pārliecība uzstāties reāli spēlējot "dzīvajā". Pamatu arī šogad veidos Balvu puses grupas, bet būs arī viesi no citiem Latvijas novadiem. Svarīgais festivālā ir veidot kopības sajūtu, parādot sevi publikai , apskatot citu veikumu un radīt vienreizēju sajūtu gammu, ko spēj dot patiesa atdeve uz skatuves.

Tieši tāpat kā 1. norises reizē, arī šogad festivālā "Savējie 2014" būs iespēja redzēt deviņas dažādas grupas. Tās ir grupas Ceļā (Rīga/Balvi) , Dumplings (Balvi), Unknown Artist (Upīte), Intriga (Gulbene), Mani Mākoņi & Dagmāra Laicāne (Balvi), Šudiņ 5cūs (Rēzekne), Napruots (Rekava). Festivāla viesu statusā Kristīne Šomase ar pavadošo sastāvu un grupa, kuras vārds līdz festivālam netiks izpausts, jo tas būs pārsteigums apmeklētājiem. Katra grupa uzstāsies ar pusstundas garu programmu. To izpildījumā būs dzirdamas gan oriģināldziesmas, gan latviešu šlāger un pop mūzika, kā arī latgaliskās rock mūzikas intonācijas un pasaules popmūzika.
Pēc grupu uzstāšanās paredzēts ir arī Jam Session. Darbība notiks uz divām ar kvalitatīvu skaņu un gaismu aprīkotām skatuvēm. Darbosies kafejnīca.

Nedaudz pēc pusnakts notiks pārsteigumu loterija, kur apmeklētājiem būs iespēja laimēt 3 stilīgus sarkanas krāsas Philips CD atskaņotājus. Ieejas maksa festivālā Eur 5.00 (Ls 3.50).

Uz tikšanos!
Festivāla "Savējie2014" organizators
Māris Lāpāns