previous arrow
next arrow
Slider

„Bezkaunīgie veči” dosies uz Latgali

No 20. janvāra Valmieras teātris dosies nedēļu ilgās viesizrādēs pa Latgales pilsētām ar Anšlava Eglīša komēdiju „Bezkaunīgie veči” Reiņa Suhanova un Jāņa Znotiņa režijā. Brieduma gadus sasniegušos, bet joprojām dzīves garšu jūtošos „večus” spēlē aktieri Rihards Rudāks, Januss Johansons un Juris Laviņš, pārējās lomās Skaidrīte Putniņa un Oskars Morozovs.
Luga ”Bezkaunīgie veči” sarakstīta trimdā un vēsta par trim latviešu vīriem, kas katrs savādāk sagaida vecumdienas tālu no dzimtenes – Kalifornijā. Dzīvesbaudītājs Longins Laukmanis (J. Johansons), paskarbais Askolds Olte (J. Laviņš) cenšas kopīgiem spēkiem izraut no nīgruma un savas nevajadzības apziņas trešo jaunības draugu Jāni Bertoldu (R. Rudāks). Atjaunotā draudzība nāk par svētību visiem, ļaujot dzīvi skatīt joprojām krāsainu. Taču arī cauri draudzībai un labklājībai laužas ilgas pēc dzimtenes.

„Gandrīz 50 gadus pēc lugas uzrakstīšanas un mazliet vairāk kā 20 gadus pēc dzelzs priekškara krišanas, mēs esam izvēlējušies šo lugu un ar tās palīdzību vēlamies runāt par lietām, kas mums šķiet aktuālas šodien,“ abu režisoru domas izsaka Reinis Suhanovs. „Viena no svarīgākajām tēmām, kāpēc izvēlējāmies šo lugu, ir trimda. Laiks šobrīd, kad Latviju pamet tūkstošiem iedzīvotāju, ir kaut kas nebijis valsts vēsturē. Kara laikā cilvēki bija spiesti bēgt vai tika izsūtīti ar varu, taču šodienas absurdā situācija ir tāda, ka, brīvam esot, cilvēki spiesti pamet savu tēvzemi. Cilvēki, kas devušies prom, vienmēr atcerēsies savu Tēvzemi, un negribam ticēt, ka cilvēki no Latvijas, par kuras brīvību cīnījušies daudzus desmitus gadus, tagad aizbrauc ar vieglu sirdi.“

Trimdas dzīvei veltītā Anšlava Eglīša (1906 – 1993) luga „Bezkaunīgie veči” tapusi 1968. gadā, tās pirmuzvedums Latvijā notika 1990. gadā Nacionālajā teātrī.

Izrādes notiks:
20.janvārī Aizkraukles pilsētas kultūras namā
21.janvārī Krustpils Kultūras namā
22.janvārī Līvānu novada kultūras centrā
23.janvārī Preiļu Kultūras centrā
24.janvārī Daugavpils teātrī
25.janvārī Balvu Kultūras un atpūtas centrā