previous arrow
next arrow
Slider

Eiropas Sadarbības dienas ietvaros oficiāli atklās Balvu novada muzeja digitālo ekspozīciju

30.septembrī Balvos notiks Eiropas sadarbības dienas svinības  ar moto “Saglabāt, lai nepazaudētu!” un Igaunijas – Latvijas – Krievijas Pārrobežu sadarbības programmas Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta 2007-2013 atbalstītā projekta radīto Ziemeļlatgales nemateriālā kultūras mantojuma digitālo ekspozīciju oficiāla atvēršana Balvu novada muzejā. Projekts ELRII 308 „Saglabāt, lai nepazaudētu!” ( “Preserve not to lose!”) ir oficiālais sadarbības partneris šī gada akcijai gan Latvijā, gan Igaunijā, gan Krievijā.
Eiropas sadarbības dienu ietvaros notiks arī Balvu muižas Dižozola saglabāšanas akcija un salinātās rudzu maizes godināšana, kas 2014.gada 8.janvārī iekļauta Eiropas Komisijas sarakstā “Produkti ar garantētām tradicionālām īpatnībām”.
Šis būs noslēdzošais Eiropas Sadarbības dienu pasākums, kuru kopīgi organizē Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta ietvaros katrā no sadarbības valstīm - 13.septembrī Igaunijā Sangastē notiks ziemas dārza un interaktīvās digitālās ekspozīcijas atklāšana Sangastes pilī un 25.septembrī Krievijā Dedovičos notiks kopīga Krasnije Gorki muižas parka sakopšanas talka un jaunizveidotā kultūras mantojuma centra atvēršana.
Eiropas Komisija un Eiropas Parlaments pirms trīs gadiem sāka atzīmēt Eiropas Sadarbības dienu, kuru svin 21.septembrī vai dienās ap šo datumu. Tās mērķis ir informēt sabiedrību par labu kaimiņattiecību un pārrobežu sadarbības rezultātiem un priekšrocībām.
Šogad ar Eiropas Komisijas un Eiropas Parlamenta atbalstu Eiropas sadarbības dienā aicina visus eiropiešus apmeklēt kādu no pasākumiem, kuros demonstrēs teritoriālās sadarbības projekta rezultātus, tādejādi uzsverot to nozīmīgumu. “Kopā ar kaimiņiem labākai nākotnei” (“Sharing borders, growing closer”) ir moto atzīmējot šo sadarbības garu visā Eiropā un ārpus tās robežām, jo teritoriālā sadarbība ietver arī kaimiņvalstis ar ES.
Brovizoriskā pasākuma programma šeit.