previous arrow
next arrow
Slider

Biedrība „Radošās Idejas” uzņems sešu Eiropas Savienības valstu viesus Balvos

Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Grundtvig apakšprogrammas aktivitātes „Mācību partnerības” atbalstītais projekts Nr. 2013-1-LV1-GRU06-05452 1 „The Living Heritage” (latviskais tulkojums – „Dzīvais mantojums”, turpmāk - Projekts) īstenojas jau otro gadu.
 Biedrība „Radošās Idejas”, kas ir projekta vadošais partneris, 2014. gada 20. - 24. augustā organizē visu partneru uzņemšanu Latvijā. Balvos viesosies vismaz 30 ārvalstu viesi no Maltas, Itālijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Polijas un Grieķijas.
 Starptautiskā pasākumā paredzēts izvērtēt un atskatīties uz pirmajā projekta gadā paveikto un plānot nākamā gada aktivitātes. Viesi tiks iepazīstināti ar Balvu novada Dzimtsarakstu nodaļu un kolektīvās atmiņas saglabāšanas iespējām – dzimtas koku izveides praksi un pieredzi; piedalīsies: Latvijas piļu un muižu muižnieku turnīrā, mācību seminārā pie biteniekiem, Igaunijas – Latvijas – Krievijas Pārrobežu sadarbības programmas Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instruments 2007-2013 projekta Nr. ELRII-308 „Saglabāt, lai nepazaudētu – kultūrvēsturiskā mantojuma aizsargāšana” starptautiskajā noslēguma pasākumā “Pelēko akmeņu stāstu dienas”, kura ietvaros tiks prezentēti mūsdienu tehnoloģiju risinājumi nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā un nodošanā nākamajām paaudzēm, kā arī notiks 19. gadsimta muižas tērpu demonstrējumi un starptautiskais amatnieku tirdziņš Balvos. Dalībniekiem tiks organizētas ekskursijas pa Rīgu un Jūrmalu, kā arī pa Balviem, kuras ietvaros tiks iepazīstināti ar Ziemeļlatgales nemateriālā kultūras mantojuma ekspozīcijām Balvu Novada muzejā.
Projekta „Dzīvais mantojums” („The Living Heritage”) mērķis ir, apvienojot vairāku valstu pieredzi, veicināt nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un tālāknodošanu, kā arī sekmēt pieaugošo izglītības iespējas katrā no partnervalstīm.
Projekta ietvaros paredzētas 6 partneru tikšanās dažādās partneru valstīs, lai sniegtu iespēju visiem projekta dalībniekiem iepazīt citu tautu kultūrvēsturisko mantojumu un mūsdienu kultūru. Nākamā tikšanās notiks 2014. gada oktobrī Mazara del Vallo pilsētā Sicīlijā.

Biedrības „Radošās Idejas” iesaiste starptautiskā projektā sniegs būtisku ieguldījumu Balvu pilsētas un novada atpazīstamībā un veicinās vietējo iedzīvotāju aktivitāti. Vairāk par projektu lasiet: www.creativeideas.lv
Par biedrību - biedrība „Radošās Idejas" ir dibināta 2011.gada 12.oktobrī un apvieno biedrus ar plašu pieredzi nevalstiskā sektora un publiskās pārvaldes darbā kultūras, izglītības un reģionālās attīstības jomās.
Projektu Nr. 2013-1-LV1-GRU06-05452 1 „The Living Heritage” finansiāli atbalsta Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Grundtvig apakšprogrammas „Mācību partnerības” aktivitāte.

Informāciju sagatavoja:
Sanita Putniņa
Projekta vadītāja
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.