previous arrow
next arrow
Slider

Vides kampaņa „Mežainā nedēļa Žīguros”

Viļakas novada Žīguru pagasts ir viens no mežainākajiem pagastiem Latvijā, meži aizņem vairāk par 80% teritorijas. Pats Žīguru ciems atrodas meža malā, aiz tā sākas plaši mežu masīvi.
Kampaņas„Mežainā nedēļa Žīguros” pasākumi norisināsies no 2. līdz 8. jūnijam. Visas aktivitātes vērstas uz dabas, īpaši – meža – izzināšanu caur saistošām ekskursijām, radošu darbošanos, izzinošām un attīstošām spēlēm, konkursiem. Galvenā doma – atbildīgi varam būt par to, ko pazīstam, izjūtam, izprotam.
2. jūnijs. Meža fotodiena. Fotoizstāde «Dzīves steigā nepamanām…»
Atklāšana plkst. 14.00 Žīguru kultūras namā.
3. jūnijs. Mežmalas sikspārņu diena. Sikspārņu meklēšanas ekspedīcija «Vakara piedzīvojums» speciālista vadībā. 
Tiekamies plkst. 21.00 pie Žīguru pamatskolas. Noslēgumā – ugunskurs, sarunas, desiņas, tēja…
4. jūnijs. Meža putnu diena. Ekskursija / pastaiga «Putni Žīguru mežos» ornitologa vadībā. 
Tiekamies plkst. 6.15 pie Žīguru pamatskolas. Autobuss no Viļakas autoostas plkst. 6:00. Noslēgumā – ugunskurs, sarunas, desiņas, tēja…
5. jūnijs. Meža radošā diena. Plenērs jaunajiem māksliniekiem un floristiem «Tu visu mežā saredzi, tu visu mežā sajūti…» (J. Irbe) 
Piedalās jaunie mākslinieki un floristi no Viļakas, Baltinavas, Balvu, Alūksnes mākslas skolām, no Viļakas Valsts ģimnāzijas, Viļakas un Žīguru pamatskolām.
6. jūnijs. Meža darbu diena. Izglītojoša ekskursija /pastaiga meža nozares speciālistu vadībā. Meža sakopšanas talka «Ar maisu pa mežu». 
Tiekamies plkst. 10.15 pie Žīguru pamatskolas. Autobuss no Viļakas autoostas plkst. 10.00. 
Noslēgumā ugunskurs, sarunas, zupa, tēja …
8. jūnijs. Meža draugu saiets. No plkst. 11.00 līdz 12.30 - ekskursijas Meža muzejā. No plkst. 13.00 līdz plkst. 18.00 – aktivitātes pie Žīguru estrādes: ekskursijas Meža izziņas takās; radošās darbnīcas: „Čiekuru pārvērtības”, ”Koka medaļu izgatavošana”, „Lubiņu dekupāža”, „Akmeņu apgleznošana”; konkursi; vides izziņas spēles; mežaini sportiskas aktivitātes; vizināšanās ar zirgiem; iespēja iegādāties kaut ko no meža labumiem; meža zupas un tējas vārīšana un baudīšana; kopīga vakarēšana pie ugunskura…
Kampaņas pasākumos gaidīti dalībnieki gan no Žīguru pagasta, no Viļakas novada, kaimiņi no Baltinavas, Balvu, Rugāju novadiem, kā arī tālāki ciemiņi!

Saziņai: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.; 26439716 (Andra); 29227201 (Valentīna)
Vēlama iepriekšēja pieteikšanās Mežmalas sikspārņu, Meža putnu un Meža darbu dienai.


Neskatoties uz dažādām pārmaiņām, Žīgurus joprojām var uzskatīt par mežinieku ciemu, jo daudzi Žīguru ciema cilvēki strādā Valsts meža dienestā, AS „Latvijas Valsts meži”, nodarbojas ar mežistrādi, stāda un kopj mežaudzes, dodas uz mežu sēņot, ogot gan sava prieka pēc, gan lai papildinātu ģimenes budžetu.
Diemžēl ir mainījusies attieksme, mežs un daba kopumā bieži vien tiek uztverts tikai kā peļņas gūšanas avots. Mainījies dzīvesveids – cilvēki mazāk uzturas mežā, neizjūt mežu kā estētisku un rekreatīvu vērtību, mazinās izpratne par procesiem, mazinās atbildības sajūta: bezatbildīga mežu izstrāde, nesaudzīga ogu ievākšana, mežā tiek atstāti atkritumi, gan speciāli aizvesti, gan ogotāju atstātās plastmasas pudeles, maisiņi un citas drazas.

Projektu Nr. 1-08/108/2014 „Mežainā nedēļa Žīguros” realizē biedrība „Virica”, to finansē Latvijas vides aizsardzības fonds, atbalsta Viļakas novada dome.