previous arrow
next arrow
Slider

“Satiec savu meistaru” darbnīcas Briežuciemā

4. aprīlī pie Briežuciema amatu pratējiem - Jāņa Kaša un Laimas Ločmeles, pulcējās vairāk nekā 20 interesenti, lai piedalītos akcijas “Satiec savu meistaru” ietvaros rīkotajās meistardarbnīcās – alus brūvēšanā un piespraužu veidošanā.
Alus darīšanas meistardarbnīcu ''Dzintaru"' mājās pie Jāņa Kaša apmeklēja gan vietējie iedzīvotāji, gan Nacionālā teātra aktieri, kuri vēroja alus darīšanas procesu, to filmēja, lai materiālu izmantotu jaunās izrādes iestudēšanā. Meistardarbnīcas apmeklētājus sagaidīja saimnieks Jānis un meita Eva, tērpušies tautu tērpos. Eva klātesošos priecēja ar latgaliešu melodijām, spēlējot vijoli.

Piespraužu gatavošanas meistardarbnīcu bibliotēkā vadīja Laima Ločmele. Tajā no dažādiem materiāliem - auduma, papīra, filca, pērlītēm tika izgatavotas piespraudes, puķes, par pamatu ņemot seno papīra puķu izgatavošanas tradīciju, kad saskaņā ar katoļu senajām tradīcijām ar papīra puķēm tika rotātas svētbildes.

Aicinām arī citus interesentus viesoties Briežuciemā, lai iepazītu daždu amatu prasmes - aušanu, maizes cepšanu, alus darīšanu, senās rotaļas, etnogrāfiskās dejas!