previous arrow
next arrow
Slider

Latgales tūrisma piedāvājums prezentēts tūrisma izstādē Polijā

No 4. līdz 6. aprīlim Polijas galvaspilsētā Varšavā notika ikgadējā tūrisma izstāde „Lato 2014”, kurā šogad pirmo reizi tika prezentēts arī Latgales reģiona tūrisma piedāvājums.

Latgales reģiona dalību izstādē nodrošināja Latgales Reģiona attīstības aģentūra un Latgales plānošanas reģions ar Latgales pašvaldību un reģiona Tūrisma informācijas centru atbalstu.
Trīs dienu laikā izstādes apmeklētājiem tika sniegta iespēja iepazīt Latgales reģiona tūrisma piedāvājumu, kultūrvēsturisko mantojumu, uzzināt par aktīvā tūrisma iespējām un amatniecības tradīcijām. Jāsaka, ka interese bija pietiekoši liela, ņemot vērā, ka Latgales reģions pirmo reizi tika prezentēts Polijas patērētājiem. Galvenokārt tika uzdoti jautājumi par Latgales kultūrvēsturisko mantojumu, kā arī par aktīvā un dabas tūrisma iespējām.

„Saskaņā ar statistikas datiem, tūristi no Polijas apmeklē diezgan lielā daudzumā, poļu tūristi ir trešajā vietā – pēc krieviem un lietuviešiem” atzīmē Latgales Reģiona attīstības aģentūras direktors Māris Bozovičs. „Mēs varam ieinteresēt poļus gan ar mūsu dabu, gan ar tradīcijām, gan arī mūsu vēsturi.”

Jāatzīmē, ka šajā gadā Latgales reģions kopumā tiek pārstāvēts 11 starptautiskajos tūrisma gadatirgos - Utrehtā, Helsinkos, Viļņā, Hamburgā, Rīgā, Tallinā, Minhenē, Maskavā, Sanktpēterburgā, Minskā un Varšavā.