previous arrow
next arrow
Slider

Ziemeļlatgales lasījumi

23.un 24.oktobrī Ziemeļlatgales lasījumos Balvu novada muzejā tiekamies nu jau otro reizi. Valstī notiekošās aktivitātes rosinājušas arī mūs runāt par aktuālām tēmām. Sagaidot Latvijas 95.dzimšanas dienu un arī mūsu valsts neatkarības tapšanā nozīmīgās Latvijas Tautas frontes 25.gadadienu, R.Akmentiņa ir apkopojusi muzeja krājuma materiālus par Balvu rajona iedzīvotāju darbību tautas frontes kustībā, savukārt Irēnai Šaicānei izdevniecībā "Jumava" nākusi klajā grāmata "Balvi un balvenieši 20.gs.”Staņislava stāstos””.

Otrā Lasījumu diena veltīta nemateriālajam kultūras mantojumam - Viļakas novada kultūrvēstures muzejā "Vēršukalns" būs iespēja ielūkoties maizes cepšanas noslēpumos, Susāju pagsta dvēselē, vērtēt audēju meistardarbnīcas dalībnieču veikumu, kā arī iepazīt Viļakas un Rugāju jauniešu pierakstītos atmiņu stāstus.

Īpaši gaitīti viesi - Balvu muižas pēdējo īpašnieku pēcteči no Ukrainas, kuri iepazīstinās gan ar muižas īpašnieku likteņiem, gan runās par garīgām kultūrizglītojošām tēmām.

Lūdzam pieteikties iepriekš pa tel. 28352770, vai elektroniski - Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Lasījumu programma.