previous arrow
next arrow
Slider

Viļakai 720

No 30.jūlija līdz 4.augustam visi ceļi ved uz VIĻAKU, jo Viļakas pilsēta svin 720 gadadienu. 

„Viļaka (Marienhauzena) – te viss ir harmonisks, cilvēka mēram un labsajūtai piemērots. Zaļi parki, dārzi, koku rindas un vienlaikus pietiekams pilsētniecisks dzīvīgums un patīkama apbūve”- tā šo Latvijas ziemeļu pērli raksturo grāmatas „Latgale un tās ļaudis” autors - profesors Pēteris Zeile.
 Viļaka ir viena no vissenākajām lielās latgaļu cilts apdzīvotām vietām, viens no Livonijas svarīgākajiem nocietinātajiem robežpunktiem Rīgas arhibīskapijā Marienhauzenas pils ar apmetni no 1293. gada, viens no četriem stārastijas centriem Latgalē Polijas valdīšanas laikā, trešās lielākās muižas Latvijā 18.gs.- Marienhauzenas muižas centrs, lielākā Latvijas pagasta centrs pirmskara neatkarīgajā Latvijā, pilsēta – Viļakas apriņķa, pēc tam Abrenes rajona centrs padomju varas laikā no 1945. līdz 1960. gadam, šodien – pilsēta ar bagātu kultūrvēsturisko mantojumu un Viļakas novada centrs. Lai arī kādi laiki un varas ir valdījušas Viļakā, te dzīvoja, dzīvo un dzīvos ļaudis, kuri mīl un lepojas ar pilsētas kultūrvēsturisko mantojumu, cilvēkiem, vēsturiskajiem notikumiem un garīgajām bagātībām.

Aicinām visus interesantus apmeklēt Viļakas pilsētas svētkus !!!!!!
30.jūlijā
atklājam vēsturiskas izstādes un pulcējamies uz grāmatas „Dvēseles alas” atvēršanas svētkiem jeb desmit Viļakas pilsētas autoru veltījumu dzimtajai pilsētai.
31.jūlijā pieminām mūsu senčus un iepazīstamies ar konkursu dalībniekiem.
1.augustā svētki bērniem un sagaidāma tikšanās ar grāfieni Alinu Lippe-Lipsku ar meitām Mariju, Rafaelu, Sofiju un Imeldu, būs iespēja apgūt arī senās dejas.
2.augustā makšķerējam, sportojam senatnīgajās sporta spēlēs, apmeklējam teātri un koncertu Viļakas Romas katoļu baznīcā, satiekamies ar pils spokiem.
3.augustā mostamies kopā, iepērkamies, darbojamies meistardarbnīcās, apgūstam senās cīņu mākslas un iepazīstamies ar Valsts robežsardzi, vērojam Viļakas valsts un pašvaldības iestāžu organizētu gājienu, apsveicam konkursu dalībniekus, priecājāmies par svētku koncertu un izdejojamies Viļakas 720 dzimšanas dienas ballē.
4.augustā pieminām mūžībā aizgājušos tuviniekus Sv.Misē Viļakas Romas katoļu baznīcā un piedalāmies kapusvētkos – vienā no senākajām tradīcijām Latvijā.

Viļakai 720 svētku programma un afiša