previous arrow
next arrow
Slider

Plosts „Vilnītis” Balvu ezerā

Balvu pilsētas iedzīvotāji un viesi var izmantot iespēju vizināties pa Balvu ezeru un baudīt ainavu, dodoties izbraucienā ar plostu "Vilnītis". Grupām un individuāliem interesentiem iepriekšēja pieteikšanās, zvanot Ērikam Kanaviņam, pa tālruni 29376933.

Par plostu „Vilnītis”
Kopš 2009. gada vasaras sākuma Balvu pilsēta tās viesus un iedzīvotājus priecē ar iespēju baudīt pilsētas skaistumu vizinoties ar meistara Ērika Kanaviņa pašdarināto plostu "Vilnītis" pa Balvu ezeru.
Plostam ir augsti borti un koka karkass, stabilu noturēšanos uz ūdens nodrošina metāla mucas, kas piepildītas ar putuplastu, 25 zirgspēju laivas motors. Uz plosta klāja var uzņemt 10-15 pasažierus.
Pirms plosts uzsāk reisu , pasažieriem jāuzklausa drošības noteikumi, tad nošķind zvans, ierūcas motors un brauciens ar plostu ‘Vilnītis” var sākties. Eleganti šķeldams viļņus, tas uzņem kursu uz ezera vidu, ezera vējš un viļņu šļakatas patīkami atvēsina pieri, kapteinis, īsts jūras vilks, uz komandtiltiņa groza stūres ratu, ļauj arī pasažieriem ielūkoties tālskatī, kur ezera krasti kā uz delnas. Plosta ātrums ir piecas jūdzes jeb apmēram astoņi kilometri stundā, brauciena laikā var baudīt dabu, uzvārīt kafiju, piestāt krastā, lai nopeldētos.
Lai braucējus pārsteigtu Ēriks speciāli iegādājies formas tērpu un kapteiņa cepuri, īpašu zvanu un muzejā dabūjis kuģa lukturi. Šis plosts ir unikāls un uz tā jau radušās daudzas leģendas, daži saka, ka uz tā Līgo naktī pat papardes ziedu atraduši!..