Ziemeļlatgales velomaršruts Nr. 34 "Rypoj vasals!" (aktualizēts 2020.gadā)

velomarsruts nr 34 karte 2020169 km garais velomaršruts ved pa Ziemeļlatgales reģionu un ceļotājus pārsteigs ar savu viesmīlību, sirsnību un nebeidzami skaisto dabu! Katrai vietai ir sava vēsture un īpaša aura, vai tā būtu baznīca, muiža vai viensēta. Braucot pa maršrutu, iespējams izbaudīt skaistās lauku ainavas, kur debesis saplūst ar labību laukiem, izbaudīt mežu sniegto ēnu karstajās vasaras dienās, kā arī vietējo tradīciju klātesamību. Posmā no Viļakas līdz Kārsavai maršruts pieved tuvu Latvijas - Krievijas robežai, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas Savienības ārējā austrumu robeža, tāpēc neaizmirsti līdzi paņemt pasi vai ID karti.

Lasīt tālāk...

Velomaršruts pa zaļo dzelzceļu no Gulbenes uz Balviem jeb Vidzeme satiekas ar Latgali

gulbene balvi velom karte vaaksMaršruts iet pa kādreizējo dzelzceļa līniju no Gulbenes uz Balviem. Līnijā Gulbene—valsts robeža satiksme slēgta 2001.gadā, bet dzelzceļa sliedes tika demontētas 2005.gadā. Taču dzelzceļa uzbērumi ir lieliski izmantojami kā veloceliņi. Šobrīd projekta gaitā zaļajā dzelzceļā no Gulbenes uz Balviem tiek veikti infrastruktūras uzlabošanas darbi, tas tiek pielāgots nemotorizētajam transportam, maršrtus tiks arī marķēts 2021. gada vasarā.

Lasīt tālāk...

Velomaršruts Nr. 780 "Vīksnas aplis" (29 km)

viksnas aplisVelo maršruts „ Vīksnas aplis” ar  kopējo garumu 29 km ir dabā marķēts un ved  cauri Vīksnas pagasta teritorijai, daļa maršruta ir pa bijušo dzelzceļa līnijas Gulbene – Pitalova uzbērumu.

Lasīt tālāk...

Velomaršruts Nr. 781 "Briežuciema aplis" (22 km)

briezuciema aplisVietējais velomaršruts Nr. 781 „ Briežuciema aplis” ar kopgarumu 22 km ir dabā marķēts un riteņbraucējus ved cauri Briežuciema pagasta teritorijai, kur maršrutā ietverti gan kultūrvēsturiski un dabas objekti, gan apskates saimniecību apmeklējums.

Lasīt tālāk...