Daba

Dabas parks “Balkanu kalni”

2 dabas parks Balkanu kalni 2Vietējās nozīmes dabas parks 20 ha platībā. Pastaigu takas, kurās izvietotas koka skulptūras, aizved pie dziļas ielejas, kur, kā vēsta leģenda, ir nogrimusi baznīca.

Lasīt tālāk...

Svātūnes ezers

4 Svātūnes ezers Vilhelms LaganovskisLabiekārtota atpūtas vieta – peldvieta, volejbola laukums, bērnu atpūtas zona, piknika vieta.

Lasīt tālāk...

"Stiglovas atsegumi"

Stiglovas taka 26 112021 1Dabas taka ved gar Stiglovas upītes ieleju, kur var ieraudzīt 3 - 4 m augstus smilšakmens atsegumus. Šajā apkārtnē sastopamas ~ 60 augu sugas. Stiglovas atsegumi ir ģeoloģiskais dabas piemineklis (īpaši aizsargājama teritorija). Smilšakmeni veidojušies ūdens straumju ietekmē seklas jūras apstākļos pirms ~375 miljoniem gadu.

Lasīt tālāk...

"Stompaku purvi" dabas taka uz nacionālo partizānu mītnēm

1 Nacionālo partizānu mītnes dabas liegumā Stompaku purvi Alvils BaltiņšDabas liegums “Stompaku purvi” ir unikāla ar savām dabas bagātībām un kultūrvēsturisko mantojumu. Izstaigājot dabas liegumu “Stompaku purvi”, kas ir iekļauti NATURA 2000 teritorijā uzzināsiet gan par teritorijā mītošajiem putniem, dzīvniekiem un augiem, gan arī pa labiekārtotu marķētu taku, kur mitrākajās purva vietās ierīkotas laipas, nokļūsiet līdz purva austrumu daļas salām, kur 2. Pasaules kara laikā bija ierīkota viena no lielākām nacionālo partizānu apmetnēm Baltijā.

Lasīt tālāk...

Viļakas ezera salas pastaigu taka

vilakas ezera sala tilts

Viļakas ezerā atrodas sala 1,8 ha platībā un uz tās joprojām saglabājušies fragmenti no Marienhauzenas pils, kura celta  1293. gadā sabrukušā cietokšņa vietā un lielā Ziemeļu kara laikā Marienhauzenas pils tika pilnīgi nopostīta.     

Uz Viļakas ezera salas ir izveidota pastaigu taka 442 metru garumā. Ir uzstādītas gan koka laipas ar atpūtas “kabatiņu”, gan laivu piestātne un informatīvie stendi.  

Lasīt tālāk...

Balvu vecais parks

balvu vecais parks 1Balvu vecais parks atrodas Balvu ezera krastā. Te ir "Latvijas valsts mežu" labiekārtotas atpūtas un piknika vietas. Piekļuve ezeram makšķerēšanai un peldēšanai no pontona tipa laipas.

Lasīt tālāk...

Balvu Dižozols

Dižozols, kas aug Lāča dārza lazdu alejas sākumā, pats pieredzējis muižas laikus, tāpēc uzmanīgs klausītājs vienatnē un klusumā, pieglaužoties pie tā rētainā stumbra, noteikti sadzirdēs kādu stāstu par muižas ļaudīm, gudro lāci vai pilī mītošo Balto dāmu, bet noguris ceļotājs - smelsies simtgadu spēku tālākajām gaitām.

 

Lasīt tālāk...

Krišjāņu Staburags

Krišjāņu staburags 2Labiekārtota atpūtas vieta pie Tilžas upes – lapene, ugunskura vieta ar galdiem un soliem, telšu vietas.

 

Lasīt tālāk...