Amatniecība un tradīcijas

Izlaušanās istaba "Pīci Panti"

Izlaušanās istabaBalvu novada Šķilbēnu pagasta Upītes ciemā bijušajā Upītes pamatskolas ēkā ir atklāta jauna izzinoša spēle - izlaušanās istaba  "Pīci Panti". Spēle ir ļoti labs veids kā attīstīt lasītprasmi, saziņas prasmi, spriestspējas, veidot komandas garu un darbu. Spēlē ir veidota kā izglītojoša - izzinoša, kuras laikā tiek sajusta latgaliešu valoda, tiek izzināta dzejnieka, novadpētnieka un folklorista Ontona Slišāna daiļrade.

Lasīt tālāk...

Mākslinieku, amatnieku un mājražotāju studija "Azote"

azote balvi 09 2020 6Studija "Azote" - jauna, mājīga un skaista vieta Balvos, kur iegādāties tuvākās apkārtnes un arī tālāku mājražotāju, amatnieku un mazo uzņēmēju produkciju, kā arī skaistus un neparastus mākslas darbus. Studijā tiek rīkotas arī dažāda veida radošās darbnīcas.

Lasīt tālāk...

Ādas apstrādes meistars Andris Ločmelis

adas apstrades darbnica leatherely 6Ādas apstrādes meistars Andris Ločmelis ir radījis zīmolu “Leatherely” un izgatavo augstas kvalitātes ādas izstrādājumus. Darbnīcā ikviens par iepazīties ar meistara darbu, iegādāties produkciju un apskatīt šujmašīnu kolekciju.

Lasīt tālāk...

Arnitas labsajūtu darbnīca

Iespēja atpūsties un relaksēties pirtiņā "Elkšņi", baudot latviskos pirts rituālus kopā ar pirtnieci Arnitu Melbergu. Sildīšanās un pēršanās ar pirtsslotām, augu skrubji un maskas, kāju vanniņas un zāļu tējas. Pēc pēriena – veldze dīķī. Pirts tā ir svētnīca miesai, garam un dvēselei.
Piedāvājumā arī izglītojošā programma par augu spēku un to izmantošanu savai labsajūtai, kā arī saimnieces mājražojumu (augu sīrupi, maize) degustācija un iegāde.

Lasīt tālāk...

Bērzpils pagasta Senās Ičas apmetnes ciems

'Ičas apmetnes'' ciems ceļotājiem piedāvā ceļojumu caur laiku pa Ičas upi. Ičas apmetne – sena dzīvesvieta, tā atrodas Ičas upes krastos. Apmetne atklāta 1937. gadā. Tā bijusi apdzīvota neolītā (4500 - 1500 pr.Kr.) un bronzas laikmetā (1500 - 500 pr.Kr.). Apmetnē dzīvojuši amatnieki, zvejnieki, mednieki.....

Apmeklējot ''Ičas apmetnes'' ciemu, būs iespēja izbaudīt vēsturiskās apmetnes auru mūsdienu laika garā.

Lasīt tālāk...

Briežuciema seno amatu meistaru ciems

briezuciema meistari 2

Briežuciema amatu meistaru ciems ir vieta, kur tiek kopti un godāti senie amati.

Briežuciema amata meistaru ciems aicina apmeklēt ''Kronīšu'' mājas, kur Vija un Jāzeps Jermacāni parādīs, kā cep garšīgu maizi maizes krāsnī, nobaudīsiet siltu maizīti. Jūs gaida patīkama , jautra atmosfēra viesmīlīgo saimnieku kompānijā.

"'Bilgu'' mājās saimniece Biruta piedāvā atpūtu pie dabas, smaržīgu zaļu tēju un sieru, kā arī ieklausīties saimnieka Oļģeta medību stāstos un aplūkot medību trofejas.

''Dzintaru"' mājās pie Jāņa Kaša ģimenes varēsiet vērot un paši piedalīties alus brūvēšanas procesā.

Paklausīties un līdzi padziedāt latgaliešu tautas dziesmas aicina folkloras kopa ''Soldanī'' un Briežuciema etnogrāfiskais ansamblis.

Lasīt tālāk...

Alus darītājs Dainis Rakstiņš

Dainis Rakstins alus darisanaApmeklējot alus darītāja Daiņa Rakstiņa sētu, Jūs tiksiet iepazīstinās ar īsta Latgales alus darīšanas procesu un tradīcijām pēc sentēvu metodēm. Degustāciju zālē būs iespēja nobaudīt saimnieka brūvējumu un saimnieces gatavotās uzkodas. 
D.Rakstiņš ar alus darīšanu  nodarbojas vairāku gadu garumā un viņa pašbrūvētais alus aizceļo uz dažādām tuvām un tālākām vietām Latgalē, piedaloties novadu svētkos un tirdziņos.

Lasīt tālāk...

Briežuciema Aušanas un rokdarbu darbnīca "Atspole"

Briezuciema ausanas darbnAušanas darbnīcā ir iespēja katram noaust pašam savu krāšņu lupatu deķīti īstās stellēs! Te tiksiet iepazīstināti ar aušanas aprīkojumu, aušanas tehniku un materiāliem, kā arī  apskatīt un iegādāties vietējo audēju un rokdarbnieču darbus.

Darbnīcā tiek rīkoti tematiskie pasākumi gan rokdarbos, gan par kulinārām tēmām, popularizējot tieši vietējos amatus, receptes un tradīcijas.

Lasīt tālāk...

Maizes cepšana "Kronīšos"

Pēc senajām maizes krāšņu mūrniecības tradīcijām nesen mūrētajā maizes krāsnī saimnieki "Kronīšu" mājās piedāvā izcept garšīgu baltmaizi.Redzēsiet maizes cepšanas procesu no iejavas iejaukšanas līdz gatavam kukulītim, paši varēsiet iemēģināt roku maizes tapšanas procesā un pēc tam arī silto klaipiņu nogaršot.

Lasīt tālāk...

Bērzpils Audēju darbnīca

Pulciņa vadītāja IlgaBērzpils saieta namā atrodas aušanas darbnīca, kur darbojas un aušanas prasmes ierāda vietējās Bērzpils pagasta amata meistares.

Lasīt tālāk...