Balvos atklāts pasaulē lielākais vēja zvanu ansamblis

Drukāt

Share
Balvu pilsētās parkā pie Balvu ezera augstā sākumā tika atklāts arhitekta Didža Jaunzema veidotais vides objekts „Gaiss” – simbolisks koks, kas reaģējot uz gaisa kustību, ar vēja stabulēm rada mūziku.
Vēja zvanu koks sastāv no 324 vēja stabulēm, uz kurām ir attēloti visu Latgales novadu ģerboņi un kuru ieskandina 48 vēja zvani. Balvos ir uzstādīts pasaulē lielākais vēja zvanu ansamblis. Pasaulē ir sastopami vēja zvani ar garākām un diametrā resnākām stabulēm, bet nekur nav sastopams vienkopus tik daudz vēja stabuļu.
 

Lasīt tālāk: Balvos atklāts pasaulē lielākais vēja zvanu ansamblis

18. Balvu Kamermūzikas festivāls

Drukāt

Share
 26. un 27. augustā Balvos, Balvu muižas koncertzālē notiks 18. Balvu Kamermūzikas festivāls.
Ieejas maksa uz katru koncertu 3 EUR.

Lasīt tālāk: 18. Balvu Kamermūzikas festivāls

Starptautiskais kultūras festivāls Ziemeļlatgalē "Ļipa kust"

Drukāt

Share
No 22. līdz 26. augustam Ziemeļlatgalē notiks pirmais Starptautiskais deju festivāls "Ļipa kust", kurā piedalīsies folkloras kopas no Latvijas, Lietuvas, Rumānijas un Slovākijas, daņu vakaros, meistarklasēs un koncertos parādot Eirorpas tradicionālo deju daudzveidību.

Pirmajā Starptautiskajā festivālā "Ļipa kust”, kas notiks Viļakas un Baltinavas novados, piedalīsies tradicionālās mūzikas klubs “Vešeta” no Lietuvas, folkloras kopa “Doina Rebrei” no Rumānijas, folkloras kopa “Dubrava” no Slovākijas,kā arī etno kompānija “Zeidi”, folkloras kopas “Egle” un “Rekavas dzintars”, tāpat arī festivāla idejas autori – folkloras kopa “Upīte”. Festivāla mērķis ir popularizēt tradicionālās dejas un to dažādību, aicinot interesēties par vietējo un citu valstu folkloru, kā arī tradicionālās kultūras norisēs arvien vairāk iesaistīt vietējo sabiedrību.

Lasīt tālāk: Starptautiskais kultūras festivāls Ziemeļlatgalē "Ļipa kust"

Izstādes Balvu novada muzejā augustā

Drukāt

Share

Balvu Sporta skolas peldbaseins atsāk darbu

Drukāt

Share
Pēc vasaras pārtraukuma sestdien, 19.augustā, darbu atsāk Balvu Sporta skolas peldbaseins,
Dārza ielā 2, Balvos. Darba laiks: 09:00-22:00, tel. 26656086.

Sezonas atklāšanas dienā peldbaseina apmeklējumam 10% atlaide. 

Jawa motociklu salidojuma “Jawa Latgalē” dalībnieki 19. augustā viesosies Balvos

Drukāt

Share
18.-20. augustā biedrība "Latvijas Jawa Klubs" organizē ikgadējo Jawa un ČZ motociklu salidojumu. Tradicionāli pasākums rotācijas kārtībā katru gadu tiek rīkots citā Latvijas reģionā. Šogad jau kārta pienākusi Latgalei. Biedrība "Latvijas Jawa Klubs" par pasākuma bāzes vietu izvēlējusies lauku tūrisma mītni "Rūķīši" (Rugāju pagasts, Rugāju novads).

19. augustā no plkst. 11.00 reģiona iedzīvotājiem būs iespēja vērot parādes braucienu no Rugājiem uz Balviem (maršruts Rugāji-Balvi-Bērzpils iela- Raiņa iela - Partizānu ielai-Brīvības iela-Baznīcas iela- KAC laukums). Parādes brauciens noslēgsies ar stundu garu motociklu izstādi (sākums ap plkst. 12) laukumā pie Balvu kultūras un atpūtas centra. Izstādes laikā skatītājiem būs iespēja piedalīties balsojumā un noteikt skaistāko Jawa vai ČZ motociklu.

Lasīt tālāk: Jawa motociklu salidojuma “Jawa Latgalē” dalībnieki 19. augustā viesosies Balvos