Baudi rudeni Ziemeļlatgalē – Balvu novadā!

rudens 2021 mAicinām uz rudenīgiem piedzīvojumiem un piedāvājam idejas, kurp doties, ko apskatīt, ko darīt svaigā gaisā Balvu novadā, kas ietver arī Viļakas, Rugāju un Baltinavas apkārtni.

 

Aktīvai atpūtai, spēlēm un pastaigām dabā dabā

Balvu pilsētas parks Balvu ezera krastā šobrīd ir īpaši krāšņs un tā vien vilina doties nesteidzīgās pastaigās un ieklausīties vēja zvanu mūzikā, ko rada vides objekts “Gaiss”. Savukārt Lāča dārzā košo ainavu papildina milzu laukakmeņu kompozīcijas. (Partizānu iela 2, Brīvības iela 52, Balvi).

vilakas ezera sala tiltsViļakas ezerā atrodas sala 1,8 ha platībā un uz tās joprojām saglabājušies fragmenti no Marienhauzenas pils, kura celta 1293. gadā sabrukušā cietokšņa vietā un lielā Ziemeļu kara laikā Marienhauzenas pils tika pilnīgi nopostīta. Uz salu ved 144 m garš pontona tilts (stāvlaukums Liepnas iela 48, Viļaka).

Dabas parks “Balkanu kalni” ir vieta, kurp doties rudenīgā piknikā pie dabas, iznomāt velo, lai izbrauktu tuvāko apkārtni, vai uzspēlētu tenisu meža ielokā īstā tenisa laukumā. Lai izmantotu pakalpojumus, iepriekš jāpiesakās, zvanot 29132664; dabas parka teritorija pastaigām ir brīvi pieejama jebkurā laikā. (Vilkova, Šķilbēnu pag., Balvu nov.)

Izstaigājot dabas liegumu “Stompaku purvi”, kas ir iekļauti NATURA 2000 teritorijā uzzināsiet gan par teritorijā mītošajiem putniem, dzīvniekiem un augiem, gan arī pa labiekārtotu marķētu taku, kur mitrākajās purva vietās ierīkotas laipas, nokļūsiet līdz purva austrumu daļas salām, kur 2. Pasaules kara laikā bija ierīkota viena no lielākām nacionālo partizānu apmetnēm Baltijā. Tajā bija 24 bunkuri un vairākas virszemes būves un šobrīd ir uzsākts darbs pie Baznīcas bunkura atjaunošanas.

liepnas upe10. oktobrī Liepnas upes ielejas dabas ainavas var doties baudīt, piedaloties pārgājienā “Rudens krastings” gida vadībā. Maršrutā varēs redzēt dolomīta iezīšus, aplūkot Kaķīša akmeni un Katlešu pilskalnu. Plānotā distance aptuveni 7 km un 4-5 h laika rudens baudīšanai. Iepriekšēja pieteikšanās obligāta - līdz 9.oktobrim plkst.15.00, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai 28686600.

Atpūtas un izklaides vietas “Silenieku skola” saimnieki aicina piedalīties foto orientēšanās sacensībās, iziet piedzīvojumu “Nakts trasi”, ir iespēja noorganizēt netradicionālās sporta spēles, vizināties ar gokartiem, ir dažādi bērnu transporti, pieejams bērnu rotaļu laukums, kā arī piedāvā noorganizēt dažādas radošās darbnīcas, vizināties ar retro motociklu. Apmeklējums iepriekš jāpiesaka! (Silenieki, Lazdukalna pag., Balvu nov., tel. 26428477)

rūsa vējā 10 2020 12Atraktīva darbošanās par un ap moto tēmu, vizināšanās pretī zelta rudenim retro motociklos, senlietu kolekciju izpēte: Retro moto klubs "Rūsa vējā" (Krasta iela 3, Tilža, Balvu nov., tel. 26425960) un Senlietu un retro motociklu kolekcija “Cīrulīši”. Tepenīca, Susāju pag., Balvu nov., tel. 26446147. Apmeklējums iepriekš jāpiesaka!

Gleznainu lauku ainavu baudīšanai jādodas uz Rančo "Ozolmājas" - mini zoo, piknika vietas. Aktualitātes @rancho.ozolmajas. Atvērts: otrdien-svētdien, taču apmeklējumu darba dienās iepriekš jāpiesaka! “Ozolu mājas”, Kārklinieki, Balvu pag., Balvu nov., tel. 22314805, 26160423

Lāzertaga spēle ir aizraujoša gan jauniešiem, gan pieaugušajiem un ir īsts sportiņš stundas garumā, kas dos enerģiju nākamajiem apskates objektiem! Šī ir lieliska aktivitāte arī klases ekskursijām! Rezervē spēli www.do4fun.lv!

1 gw sitaZaļais ceļš jeb velomaršruts pa kādreizējo dzelzceļa līniju Gulbene -Pitalova šovasar tika uzlabots, pielāgojot to aktīvai atpūtai – velobraucieniem un pārgājieniem - uzstādot norādes zīmes, maršruta marķējumu un atpūtas vietas Sitā, Kubulos, Vīksnā un Žīguros. Velomaršruts ir marķēts ar Nr. 15, kas savienojas ar reģionālajiem velomaršrutiem Nr. 11 un Nr. 34.

Pretī zelta rudenim zirga pajūgā vai ponija mugurā:

Zirgu sētā “Kapulejas” (Rutkova, Tilžas pag., Balvu nov., tel. 28738007)

Zirgu sēta “Volāni” (“Jaunbērziņi”, Bērzpils pag., Balvu nov., tel. 26556076)

Zirgi Aizpurvē (Aizpurve, Medņevas pag., Balvu nov., 26562138)

Zirgu izjādes "Vītoliņos” (Eriki, Šķilbēnu pag., Balvu nov., 28761211)

Zirgu izjādes "Mežainēs" (Anengofa, Rugāju pag., Balvu nov., 28764175)

Vairāk informācijas par tūrisma un atpūtas iespējām Ziemeļlatgalē, kā arī augstāk uzskaitīto objektu atrašanās vieta kartē ej.uz/brivdienas_ziemellatgale.

Apmeklējums visos norādītajos tūrisma objektos, izņemot dabas vietas, jāpiesaka iepriekš! Aicinām būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības noteikumus!

Lai aizraujoši rudens piedzīvojumi lieliem un maziem!