previous arrow
next arrow
Slider

Muzeju nakts Balvos 18. maijā

18 05 BNM muzeju nakts

18.maijā visi Eiropas un Latvijas muzeji vērs savas durvis apmeklētājiem neierastā laikā – nakts stundās, jo ir klāt ikgadējā “Eiropas Muzeju nakts”.

Iekļaujoties Latvijas simtgades stāstā – šī gada Muzeju nakts tēma ir “Tālavas taurētājs”. Godā tiks celti visu laikmetu un visu novadu varoņi. Balvu Novada muzejā pasākumam esam izvēlējušies nosaukumu, kas zināmā mērā ir vārdu spēle - “Starp Tālavu un Pietālavu’’.

 

No plkst. 19.00 būs skatāma Sandras Krastiņas personālizstāde “Es nezinu, ko nezinu. Abrene.’’ un muzeja ekspozīcijas. Konferenču zālē varēs noskatīties animācijas filmu “Tālavas taurētājs”, kuras māksliniece ir izstādes autore.

Plkst. 20.00 Annas Āzes apkopotās atmiņu burtnīcas “Brīvības cīņu dalībnieks – stiprinieks Jānis Pilmanis’’ atvēršanas svētki.

No plkst. 21.00 "Eiropa iegremdējas vasarā" Balvu Bērnu un Jauniešu centra pagalmā - iespēja satikt Eiropas kultūru daudzveidību, satiekot Eiropas brīvprātīgā darba veicējus Latvijā, un aplūkojot Balvu Mākslas skolas, Baltinavas mūzikas un mākslas skolas un Viļakas mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbus, kas tapuši mākslinieces Sandras Krastiņas radošajās darbnīcās.

Plkst. 22.00 vakara kulminācija – mūsu vietējā “Tālavas taurētāja” - tautas muzikanta Aiņa Šaicāna dziesmu koncerts “Draugu tikšanās’’ muzikālās apvienības “Ainis’’ izpildījumā.

Izstādes un koncerts ir muzeja dāvana iedzīvotājiem, viesiem un bijušajiem muzeja darbiniekiem Balvu Novada muzeja 30. gadu jubilejā.

Gaidīsim visus 18.maijā, Balvu Novada muzejā! 

BALVU NOVADA MUZEJS
Brīvības iela 46, Balvi, Balvu novads
T. 64521430; www.muzejs.balvi.lv