previous arrow
next arrow
Slider

Disku golfs Balvu pilsētā

disku golfs balvi 30 01 2018 14Jau kādu laiku Balvos darbojas disku golfa laukums. Šo spēli iemīļojuši vairāki balvenieši, taču tiem, kuri to nekad nav spēlējuši, varētu šķist, ka spēle ir sarežģīta. Tomēr vasara ir īstais laiks, lai iemācītos kaut ko jaunu, tāpēc noteikti jāizmanto iespēja, kas pieejama tepat mūsu pilsētā - disku golfa laukums Partizānu ielā 2A (zaļajā zonā, kas atrodas pretī DUS “Virši” un uz pilsētas centra pusi gandrīz līdz tiltam). Jāņem vērā vien daži noteikumi:

 • Jāiepazīstas ar pamatinformāciju, kas ir izvietota uz disku golfa laukuma kartes pie pirmā celiņa (uzreiz aiz tilta);

 • Inventārs ir pieejams bez maksas Balvu Sporta skolā (Alejas iela 2, Balvi), kur pie tā saņemšanas būs jānoslēdz standarta līgums jeb vienošanās, saskaņā, ar kuru nomnieks nes atbildību par saņemto mantu (līdzi jābūt personu apliecinošiem dokumentiem);

 • Inventāru (diskus un disku somas) var saņemt Balvu Sporta skolā katru dienu no plkst.9:00 līdz 14:00, un no 17:00 – 21:00, bet iepriekš sazinoties ar iestādi pa tālruni 26686019;

 • Inventāru var saņemt arī sestdienās un svētdienās.


  disc golfŠis sporta veids ir jauns un Latvijā ienāk tikai pamazām, tāpēc visi vēl mācāmies, taču visa informācija par spēli un tās noteikumiem ir pieejama interneta vietnē 

 • www.DiscSport.lv.

Par noteikumiem īsumā – galvenie spēles elementi ir starta laukums, celiņa info stends, disks, grozs un iespējamie šķēršļi – OB jeb auta līnija, Mando šķēršļi, Hazarda zona.

Spēles mērķis: disku golfs, līdzīgi kā tradicionālais golfs, sastāv no gājieniem pretim mērķim. Ja golfā gājienus veic ar nūju sitot bumbiņu pretim bedrītei, tad disku golfā ar roku met lidojošu šķīvīti pretim speciālam disku ķērājam. Uzvarētājs ir tas, kurš ar pēc iespējas mazāk metieniem ir izgājis visus celiņus un trāpījis visos disku ķērājos.

Spēles gaita:

 1. Disku golfa spēle parasti notiek 1-5 cilvēku grupās.

 2. Spēli sāk, katram no spēlētājiem izdarot savu pirmo metienu no starta laukuma;

 3. Metiena brīdī starta laukumā atrodas tikai tas spēlētājs, kurš izdara metienu, visi pārējie atrodas aiz viņa.

 4. Katru nākamo metienu veic tas, kura disks atrodas tālāk no groza, neatkarīgi no tā, kurš metiens pēc kārtas konkrētajam spēlētājam tas ir.

 5. Metienu izdara, vienai no balsta kājām atrodoties vietā, kur piezemējās spēlētāja disks. Soli drīkst spert tikai uz sāniem vai uz aizmuguri!

 6. Ir svarīgi katram sekot līdz izdarītajam metienu skaitam.

 7. Kad visi spēlētāji ir pabeiguši celiņu, iemetot disku ķērājā, tiek pierakstīts katra rezultāts.

 8. Svarīgi ir neaizmirst pieskaitīt nopelnītos soda punktus.

 9. Nākamie spēlētāji celiņu drīkst uzsākt tikai tad, kad iepriekšējie spēlētāji laukumu ir atbrīvojuši.

 10. Nākamo celiņu pirmais sāk tas, kuram iepriekšējā ir vislabākais rezultāts.

Šķēršļi un soda punkti:

 1. OB jeb Auta līnija un zona. Izmetot disku ārpus laukuma, spēlētājs saņem 1 soda punktu. Nākamo gājienu izdara no vietas, kur disks izlidoja ārpus laukuma.

 2. Mando (mandatory). Obligātais šķērslis, kurš jāapspēlē pa norādīto pusi. Aizmetot disku garām obligātajam šķērslim pa neīsto pusi, spēlētājs saņem 1 soda punktu. Nākamo gājienu izdara no Dropzonas, kas atzīmēta kartē.

 3. Dropzona. Starta zona, no kuras jāsāk gadījumā, ja Mando šķērslis apspēlēts pa nepareizo pusi.

 4. Hazarda zona. Iemetot disku hazarda zonā, spēlētājs saņem 1 soda punktu. Nākamo gājienu veic no tās pašas vietas, kur disks ir piezemējies.