previous arrow
next arrow
Slider

"Muzeju nakts 2018" Balvos

muzeju nakts 2018 balvi19.maijā Balvos norisināsies ikgadējā starptautiskā akcija “Eiropas muzeju nakts”. Latvijas simtgades, reizē arī Muzeju nakts tēma ir “Šūpulis”, tādējādi iekļaujoties valsts simtgades stāstā, kas sākās 2017.gadā un turpināsies līdz 2021.gadam.

2018.gada vadmotīvs ir “Dzimšana”. Katras tautas un nācijas pastāvēšanu nodrošina šūpulis. Valsts dibināšanas un pastāvēšanas jēga rodama rūpēs par ģimenes, dzimtas un tautas šūpuli. Balvos Muzeju nakts tēma ir “Balvi -mans šūpulis”. 

Balvu Novada muzeja pagrabā plkst.19:00 Muzeju nakts atklāšana -  “Mana Bērnība”. Būs akcijas “Mans Lācītis vēsturei” laikā savākto rotaļu lāču izstāde. Piedalīsies deju studija “Terpsihora”. Brīvajā mikrofonā katram muzeja apmeklētājam būs iespēja nodziedāt savu bērnības dziesmu.

 

Plkst.20:00 Balvu Novada muzeja konferenču zālē “Mana Dzimta” – saruna un praktiski padomi  par dzimtas koka veidošanu – vada Balvu Dzimtsarakstu nodaļas arhīviste Inese Zaikovska. 

“Mana Pilsēta” – Balvu Novada muzeja 1.stāvā izstāde par Balvu pilsētas vēsturi un plkst.21:00 ekskursija pa naksnīgo Balvu pilsētu kopā ar Dzintaru Putniņu (muzejs – pilsēta - A.Rimoviča skvērs – BVĢ muzejs)

“Balvu šūpulis” Starptautiskā izstāde muzeja 2. stāva izstāžu zālē “Antons Rimovičs: Dievam un Cilvēkam”. Priesteris, koktēlnieks A.Rimovičs tiek uzskatīts par Balvu miesta dibinātāju. “Latgale – Latvija” – no plkst.20.00 radoša darbnīca

Balvu Novada muzeja pagrabā “Ziemeļlatgales krāsu raksti” kopā ar Biedrību “Radošās idejas”. Skatāma ekspozīcija "Ziemellatgales kultūras mantojums".

No plkst.20:00 būs atvērts Balvu Valsts ģimnāzijas muzejs, meistars Ēriks Kanaviņš piedāvās šūpošanos šūpolēs pie Seno amatu darbnīcas un iespēju izbaudīt braucienu pa Balvu ezeru ar plostu “Vilnītis” (dalības maksa – EUR 1,00).