previous arrow
next arrow
Slider

Balviem 90

Balvi90Pilsēta svin svētkus, un svētki ir mums visiem. Ikvienam cilvēkam, kurš Balvos jūtas labi, jūtas piederīgs šai pilsētai, un var saukt to par savām mājām.

Par godu Balvu pilsētas 90. dzimšanas dienai 10. februārī Balvu muižā plkst. 17.00 aicinām uz muzikālu uzvedumu „Nāc un svinēt sāc!.  Leposimies ar savu pilsētu, saviem cilvēkiem un apkārtni, kurā dzīvojam. Īpašu muzikālu baudījumu jums svētkos sniegs izcilais latviešu dziedātājs, tenors Ingus Pētersons. Par svētku noskaņu, gādās šarmantais, atraktīvais dziedātājs Ainars Bumbieris. Ieeja bezmaksas.

11.februārī Balvu muižā pulkst.15.00 visiem kamermūzikas cienītājiem piedāvājam komponistu P.Plakida un F.Šūberta skaņdarbus. Spēlē klavieru trio: Lelde Paula-klavieres; Andris Pauls –vijole; Diana Ozoliņa-čells.

 

Koncertprogramma veltīta šī gada jubilāra Pētera Plakida piemiņai un Franča Šūberta 220 gadu atcerei. Abu komponistu dzimšanu šķir 150 gadi, tomēr viņu dvēselēs ir daudz kopīga. Ne velti daži mūzikas kritiķi P.Plakidi dēvē par neoromantiķi. Tomēr daudz tur ir arī tipiska savam laikam – skarba un neizskaistināti patiesa. Šis abu komponistu mūzikas pretnostatījums likās pietiekami interesants, lai šādu programmu piedāvātu klausītājiem Latvijas pilsētās.

Koncertā tiks atskaņoti:
P.Plakida klavieru trio “Romantiskā mūzika”, skaņdarbi vijolei un čellam;
F.Šuberta Fantāzija vijolei un klavierēm C-dur D 934; Klavieru trio Es-dur D 929.

24.februārī pulksten 15.00 Balvu novada muzejā tematiskā sarīkojumā "Dzimuši reizē ar pilsētu" gaidīsim 17 Balvu pilsētas vienaudžus, viņu ģimenes, draugus, kaimiņus, bijušos darba biedrus, lai kopīgi dalītos atmiņās par nodzīvotajiem 90 gadiem.
Vairums 1928.gadā dzimušo cilvēku Balvos dzīvo kopš sešdesmitajiem gadiem, kad pilsētā sākās strauja attīstība un izveidojās darba vietas. Mēs paciemojāmies pie šiem pilsētas vienaudžiem, parunājāmies, apskatījām foto albūmus. Daļu no stāstītā Jūs dzirdēsiet un redzēsiet pasākumā Balvu novada muzejā. Visilgāk Balvu pilsētā, kopš 4 gadu vecuma, dzīvo sporta skolotāja Daila Ļeskova. No 1957.gada Balvos dzīvo Anastasija Sprudzāne, Benedikta Leitāne, Stefanija Zaikovska. Te pavadīti darba gadi, daudziem uzceltas mājas, izaudzināti bērni un mazbērni. Lai turas veselība un vēlreiz ceram tikties klātienē.

 

Šai pilsētai mēs katrs svarīgs-

Vai tas ir kungs, vai sētnieks tas ir līks,

Vai bērns, kurš raugās platām acīm

Tik tikko pasauli šo ieraudzīt.

Šeit arī man ir sirdij mājas

Šai pilsētā kā upes pērlei,

Kas ezera krastā, izskalota mirdz.

Te zin pa kuru ceļu aizvest kājām,

Kad skumjā miglā pielijusi sirds.

Es lielā pazemībā tavos kokos raugos

Un stāvēšu ar tiem, kad negaiss dzīs.

Starp vēja zvaniem jaunas domas laistās

Un klusums maigs pār māju stāviem līst.

Pie tevis, Balvi, nāku pateicībā

Par vietu dvēselei no Dieva dāvātai,

Lai tikai draugs pie tevis atrod mājas

Un liek tev justies ik dienu gādātai.

(Balvu KAC menedžere
Anta Zeltiņa)